9. prosince 2020 14:03

Apple představil svá první velká sluchátka AirPods Max s luxusní cenovkou

Nová sluchátka Apple nebudou pro každého.

Dlouhou dobu se o nich spekulovalo a teď jsou nečekaně na světě. Nejmenují se však AirPods Studio, jak se předpokládalo, ale AirPods Max. Nepřekvapily žádnou unikátní funkcí, ale hodně ambiciózní cenovkou. Začnou se prodávat 15. prosince za 16 490 korun.

První velká náhlavní sluchátka značky Apple lákají na nezaměnitelný design, který v sobě snoubí retro, minimalismus a futurismus. Budou se dodávat v pěti barvách s magneticky vyměnitelnými náušníky z pohodlné síťoviny, která zároveň účinně tlumí okolní hluk.

Teleskopicky roztahovatelná kostra je zhotovena z nerezové oceli s pružným hlavovým mostem. Obě sluchátka s povrchem z broušeného hliníku jsou přichycena plně otočným kloubem. Ovládají se otočnou korunkou Digital Crown, jakou znají uživatele hodinek Apple Watch.

Korunka umožní nastavovat hlasitost, přijímat hovory, zastavovat hudbu a přeskakovat písničky či aktivovat Siri. Samostatné tlačítko pak přepíná mezi zvukovými režimy – aktivní potlačení hluku (ANC), vypnuté ANC či příposlech okolí.

Apple slibuje účinné ANC, kterému napomá i dvojice mikrofonů uvnitř sluchátek. Ta analyzuje, jak dobře má uživatel sluchátka nasazena, aby upravil jednotlivé zvukové frekvence. Při sundání sluchátek z uší se automaticky zapauzuje hudba či přehrávané video.

Vestavěná baterie má vydržet zhruba 20 hodin provozu. Dobíjí se skrze Lightning konektor – chybí tedy USB-C či bezdzrátové nabíjení. Dodávají se včetně stylového pouzdra na přenášení, které sluchátka po vložení automaticky uspí. Možný je i drátový poslech, ale pouze skrze Lightning koncovku.

Nabízejí samořejmě i rychlé párování a přepínání mezi Apple zařízeními díky dvojici vestavěných H1 čipů, které se postarají taky o adaptabilní ekvalizér nebo ve spojení s věstavěnými akcelerometry a gyroskopem o prostorový efekt tzv. spatial audio.

Apple slibuje výtečný zvuk díky speciálně vyvinutým měničům, ten však posoudí až odborné recenze. Pouští se každopádně do souboje se sluchátkovými giganty, jakými jsou Sennheiser, AKG, Sony nebo Bose.

Jejich sluchátka jsou osvědčená, prošla mnoholetým vývojem, mají prakticky stejné funkce, srovnatelný prémiový design a nabízejí třeba kvalitnější audio kodeky LDAC nebo aptX, zatímco AirPods Max pouze vysoce ztrátový formát AAC. Navíc jsou konkurenční sluchátka většinou o mnoho tisíc korun levnější.

Dokáže Apple přesto uspět na poli prémiového audia?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný