12. května 2020 14:25

Apple chystá velká sluchátka s funkcemi, které nemá nikdo jiný

Náhlavní sluchátka značky Apple dostávají jasné obrysy.

Jednou z neprávem opomíjených Apple novinek pro letošní rok jsou velká bezdrátová sluchátka, která by se měla jmenovat AirPods Studio. Mají nabídnout špičkový zvuk, unikátní funkce, ale i praktičnost při použití na cestách. Pojďme si shrnout jejích hlavní vlastnosti i nejnovější detaily, které přinesl renomovaný magazín 9to5mac.

Vlastníci iPhonů se můžou těšit na veškeré výhody rychlého párování, ale taky na automatické pauznutí hudby či videa, když sundají sluchátka z uší, jak to znají z malých AirPods. Ta velká mají navíc umět rozeznat, když jsou pověšena na krku a zůstanou tak delší čas v úsporném pohotovostním módu. Stačí je nasadit zpátky na uši, bleskově se zase spárují a pokračují v přehrávání.

Jejich senzory navíc budou umět detekovat levé a pravé ucho – odpadne tak kontrolování, které je pravé a levé sluchátko a jak je správně nasadit na hlavu. Sluchátka to sama poznají a podle toho přehodí kanály a taky upraví ovládání, které má být dotykové na vnější ploše obou sluchátek.

Samozřejmostí je aktivní potlačení hluku; pokročilejší a účinnější než u špuntových AirPods Pro. Budou umět uzpůsobit i zvukovou charakteristiku podle situace nebo spárovaného zařízení.

Zpočátku mají být dodávána ve dvou barevných variantách – černé a bílé. Mluví se také o dvou materiálových variantách i možnosti měnit materiál a styl polstrování či náušníků díky jejich magnetickému uchycení.

Představeny by měly být nejpozději po boku příštích iPhonů a známý leaker Jon Prosser uvedl, že jejich cená má startovat na 349 dolarech, což činí v přepočtu zhruba 9 000 korun.

Stanou se podobným fenoménem jako malé AirPody?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný