1. dubna 2017 06:25

APPLE šokuje! Nový iPhone nedobijete jinak než bezdrátově a nabíječka nebude v ceně (APRÍL)

Pokrok nezastavíš!

Bylo jen otázkou času, kdy Apple postupně z iPhonu odstraní všechny kontektory, aby vznikl naprosto designově čistý produkt. A prvním bude už nový iPhone 8 neboli iPhone F (od slova Future), jak se podle nejnovějších informací bude jmenovat. Přijde tak o poslední konektor, kterým je Lightning - ten dosud sloužil k přenosům dat a nabíjení.

Nový iPhone se totiž bude nabíjet pouze bezdrátově. Dobíjecí podložka Apple Charge přitom nebude součástí balení telefonu. "Uvědomujeme si, že náš krok bude hodně lidí vnímat rozporuplně. Vnímáme to však jako jedinou správnou a vizionářskou cestu do budoucnosti. Naše dobíjecí podložka je velice revolučním zařízením a kdybychom ji nabízeli s telefonem zdarma, lidé by ji nedocenili," uvedl hlavní designér firmy Jonathan Ive.

Podložky se budou dodávat ve dvou provedeních - standardní Apple Charge Wait dobije telefon z nuly do plné kapacity za dlouhých 10 hodin. Ta vyjde na 100 dolarů (zhruba 2500 Kč). Rychlejší a dražší Apple Charge Flash dobije iPhone za pouhou hodinu, ale vyjde na 300 dolarů (7500 Kč).

Apple však nabízí i řešení pro všechny, kterým po nákupu nového iPhonu nezbude ani na rohlíky, natož na nabíječku. Nepůjde však o žádný adaptér, jako tomu bylo při odstranění audio jacku. V balení iPhonu totiž budou dva magnety na kličce s názvem iFitCharge. Ty přitisknete přísavkami k zádům telefonu a točením za kličku budete telefon ručně dobíjet.

Deset minut intenzivního točení vám dobije telefon zhruba o deset procent. "Je to ekologické a navíc iFitCharge poslouží taky jako parádní fitness pomůcka," vysvětlil šéf firmy Tim Cook. Aplikace v telefonu navíc naměří váš "sportovní výkon" při nabíjení a budete si ho moci porovnat s přáteli - kdo rychleji nabil a kdo už tento měsíc natočil více.

Komu se odvážné pojetí nového iPhonu nelíbí, bude Apple nabízet taky verzi iPhone P (od slova Past) - jako většina retro věcí bude dražší, jeho cena začne zhruba na 35 tisících Kč. iPhone P bude mít všechny vlastnosti svého bratra, ale nabídne taky tradiční Lightning konektor, nabíječku v ceně (!) a vrátí do telefonu taky audio jack. A to ne jeden, ale rovnou dva!

Jeden jack bude fungovat jak jsme zvyklí, v druhém se při zasunutí sluchátek začnou automaticky přehrávat nejslavnější projevy a citáty zakladatele Apple Stevea Jobse. "Bude to skvělá motivace a inspirace pro všechny, kteří milují produkty Apple a Stevea Jobse považují za technologického mesiáše," uzavřel zasněně Tim Cook.

Co říkáte na odvážné pojetí nového iPhonu? Dokoupíte si nabíječku nebo ho budete dobíjet ekologicky ručně?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný