24. září 2018 14:06

Apple začal sledovat hovory a e-maily na vašem iPhonu, aby o vás zjistil jednu důležitou věc

Apple dává lidem skóre.

Známý britský online magazín The Independent přišel se zajímavým zjištěním. Apple sleduje chování svých uživatelů a na základě získaných dat jim dává skóre důvěryhodnosti. To pak používá při prevenci podvodů a dalšího nekalého jednání.

V aktualizaci podmínek užívání iTunes v sekci Soukromí se nově nacházejí tyto věty: "Snažíme se identifikovat podvody a předcházet jim. Když se pokusíte něco koupit, vypočítáme na vašem zařízení skóre důvěryhodnosti zařízení. Při výpočtu vycházíme z toho, jak zařízení používáte, mimo jiné, kolik jste učkutečnili telefonní hovorů a kolik e-mailů jste přijali a odeslali."

Magazín poznamenává, že podobný systém nápadně připomíná temmý sci-fi seriál Černé zrcadlo, kde v díle Nosedive mají lidé na základě sociálního ratingu povolovaný přístup k různým službám – dopravě, bydlení nebo zdravotní péči. Ostatně takové hodnocení už skutečně testuje čínská komunistická vláda.

Systém Applu chce pravděpodobně jenom zabránit podvodům a útokům na jeho online služby. Pravdou však zůstává, že pod podobné věty lze schovat mnoho.

Co myslíte?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný