18. února 2016 10:51

APPLE se třese! Přichází opravdu revoluční telefon. Má kouzelnou štěrbinu!

Proč si měnit jen tapety nebo uživatelské prostředí, když si můžete přizpůsobit vybavení celého telefonu.

Svět chytrých telefonů je poslední dobou pěkná nuda, už dlouho totiž nepřišla opravdu zajímavá novinka. Naposledy to byl snad snímač otisků prstů, od té doby se jen zvyšuje výkon a rozlišení displeje, vylepšují foťáky... Apple sice nedávno uvedl 3D Touch, který rozpozná sílu dotyku, jenže od té doby si na funkci nikdo nevzpomněl a ani jiní výrobci se nehrnou, aby ji představili. Nemá totiž žádné pořádné využití.

Hodně zajímavé zprávy ale přicházejí od LG, které má už 21. února představit svou novou vlajkovou loď G5. Ta má mít Magic Slot (jde přeložit i jako...ehm...kouzelná štěrbina). Spodní část telefonu bude připravena na připojení dílu s přídavnými funkcemi, aby si ho mohli zákazníci vylepšit podle svých požadavků.

Například fotomodul s názvem LG Cam Plus má obsahovat přídavnou 1100 mAh baterku a fyzická tlačítka na ovládání foťáku. Audiomodul pro milovníky kvalitního zvuku se má jmenovat LG Hi-Fi Plus a má obsahovat špičkový DA převodník od Bang & Olufsen a silnější zesilovač, podobně jako aktuální model LG V10. Dalším modulem k dokoupení má být LG 360 VR, vybavený sférickou čočkou pro pořizování 360 stupňových fotek a videí. S telefonem má být představen taky appkou ovládaný kulovitý robot s názvem Rolling Bot, který je evidentně inspirován populárním BB-8 ze Star Wars.

Kromě toho má mít telefon také speciální úsporný displej (zřejmě OLED), díky němuž bude moci být jeho část neustále zapnutá a ukazovat aktuální informace a notifikace. LG se zkrátka nebojí jít vlastní cestou.

O modulárních telefonech se mluví už delší dobu. LG je však první velký výrobce, který tuto myšlenku uvádí do praxe. Uvidíme, zda se šeptanda potvrdí při oficiální prezentaci.

Co říkáte na malou revoluci v podobně kouzelného slotu?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný