10. dubna 2019 13:28

Apple chystá revoluční notebook. Čím jeho obrazovka rozdrtí konkurenci?

Civíme do nich velkou část svého života. Uznejte, že si zasloužíme víc.

Zatímco ve světě telefonů se neustále něco zajímavého děje, u notebooků už vývoj delší dobu stagnuje a dlouhé roky to nedokáže prolomit ani Apple se svými MacBooky. To má však změnit chystaný 16palcový MacBook. Bude mít totiž displej s průlomovou technologií mini-LED.

MacBooky se delší dobu pyšní kvalitními obrazovkami s označením Retina, jenže někteří konkurenční výrobci už představili modely s OLED displejem. Ten má sice parádní kontrast s dokonalou černou i perfektní barvy, jenže kvůli použití organických látek taky nižší životnost a hrozí u něj tzv. vypalování obrazu.

Přesně tenhle problém ale řeší technologie mini-LED, která spojuje výhody OLED i klasických LED displejů (ty mají vyšší životnost a vyšší jas). Apple by byl zřejmě prvním výrobcem, který by je nabízel v masovém měřítku.

Apple momentálně cítí velký tlak na kompletní přestavbu svých MacBooků. Dlouhodobé problémy totiž způsobuje jejich klávesnice s motýlkovou technologií a taky nesouměrné podsvícení ve spodní hraně displejů neboli Flexgate.

Nová řada mini-LED MacBooků je plánována až na rok 2021 a mluví se o tom, že ještě předtím by se nový displej mohl představit v nejikoničtějším Apple produktu, tedy v iPhonech.

Dokáže Apple změnit způsob, jakým se díváme na noteboky?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný