23. října 2018 14:37

Co znamená písmeno R v názvu nového iPhonuĘXR? Vysvětlení Applu vás možná překvapí

Název nového iPhonu konečně dává smysl... nebo ne?

Jistě vám neuniklo, že do obchodů konečně míří očekávaný prodejní hit iPhone XR, což je nejdostupnější verze nové generace telefonu od Applu. Ostatně psali jsme o třech věcech, které byste o něm určitě měli vědět. Víceprezident marketingu firmy Phil Schiller v rozhovoru pro Endgadget odpověděl na otázku, co vlastně označuje písmeno R v názvu telefonu.

"Miluju rychlá auta a jejich sportovní verze často bývají označovány písmeny R a S. Ty ukazují, že od nich můžete čekat něco speciálního," řekl, ale zdůraznil, že to je pouze jeho vidění, protože ve skutečnosti Apple písmenu nedává žádný přesný význam. Zkrátka R neznamená například Regular (Běžný) nebo Reduced (Osekaný), jak někteří uživatelé spekulují.

V minulosti už představitelé Applu označení iPhonů vysvětlovali. Právě Schiller třeba řekl, že písmeno S ve vylepšených mezigeneracích znamená jednoduše Speed neboli Rychlost. Jenže třeba Tim Cook po představení iPhonu 4S prohlásil, že S znamená Siri, jelikož šlo o první telefon vybavený touto digitální asistentkou.

Opravdu jasného vysvětlení se dočkal jen iPhone SE, kde šlo o Special Edition. Aktuální generace iPhonů je však pro své označení hodně kritizována, obvzláště model XS Max, jelikož pod označením XS si nepředstavíte nic velkého, ale naopak extra malého (oděvní velikost XS).

Uspokojilo vás (ne)vysvětlení Applu? A co znamená písmeno R podle vás?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný