1. dubna 2019 16:28

Apple propadák! Dlouho očekávaný produkt nikdy nevyjde. Proč byl definitivně zrušen?

Už se zdálo, že konečně. Ale nakonec nikdy.

Když Apple v září roku 2017 představil svůj přelomový iPhone X, ukázal po jeho boku taky bezdrátovou nabíječku AirPower. Měla mít několik unikátních vlastností, které do dnešních dnů nedokázal nabídnout nikdo jiný. A nenabídne je ani Apple. Oficiálně totiž oznámil, že AirPower nikdy nedoputuje k zákazníkům.

Nabíjecí podložka se měla k zákazníkům dostat během roku 2018; čekalo se jaro. Jenže když postupně začala AirPower mizet ze stránek Apple, stoupala skepse. Tu podpořilo ještě několik úniků informací o problémech během vývoje.

AirPower měla umět nabít tři zařízení najednou – iPhone, Apple Watch i sluchátka AirPods. Navíc měla mít mimořádný výkon pro nejrychlejší nabíjení, a hlavně možnost položit je kamkoli na podložku.

Právě nutnost trefit se přesně na nabíjecí cívku je slabinou bezdrátových nabíječek. Apple to chtěl vyřešit inteligentním systémem mnoha menších cívek, který rozpozná přesné místo kontaktu i druh nabíjeného zařízení. Navíc podložka měla umět sdílet informace o nabíjených zařízeních s telefonem a ukázat vše na jeho displeji.

Jenže právě systém s mnoha cívkami se ukázal jako fyzikálně neřešitelný. Zařízení se totiž přehřívalo, což kladlo vysoké nároky na jeho chlazení a snižovalo jeho bezpečnost. Apple se rozhodl, že než by vydal produkt, jenž neodpovídá slibům a vlastně nenabízí nic speciálního proti konkurenčním Qi nabíječkám, radši jeho vývoj zcela zruší.

Na obalu nových AirPods se přitom objevuje silueta bezdrátové nabíječky nápadně podobná AirPower a připraven na ni byl i systém iOS. Ukázalo se, že zbytečně.

Udělal Apple dobře, když úplně zrušil vydání AirPower?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný