16. ledna 2016 12:03

APPLE to přehnal! Petici proti změnám v iPhonu podepsaly už stovky tisíc lidí

A všechno odstartoval jeden chybějící jack.

Ačkoli ještě nejde o oficálně potvrzenou informaci, začíná být stále jasnější, že v příštím iPhonu se chystá Apple k radikálnímu kroku - telefon nebude mít 3,5 mm jacka. Nepůjdou k němu proto připojit běžná sluchátka. V Applu však zřejmě nečekali, jak bouřlivou to spustí reakci. Petici na internetu během několika dní podepsalo takřka 300 tisíc lidí.

Na stránkách petice se píše: "Apple se opět chystá obrat svoje zákazníky... Je to postup přímo jak z jejich korporátní příručky... Řekněme jim společně, ať zachovají univerzální sluchátkový jack!"

Co se protestujícím nelíbí?

Kvalitní sluchátka, do nichž lidé investovali, jim budou s novým iPhonem k ničemu.

Drátová sluchátka budou fungovat pouze přes Lightning koncovku - to znamená omezený výběr, jemuž budou dominovat sluchátka od Apple a sesterské firmy Beats - koncovka nejde jednoduše obejít pomocí adaptéru (jde o digitální druh přenosu).

Bezdrátová sluchátka budou mít zřejmě taky nový standard přenosu - nepůjde tedy použít už koupená bluetooth sluchátka, ale pouze ta licencovaná od Apple.

To donutí uživatele koupit sluchátka nová, což dle slov petice mimojiné "jednorázově vytvoří hory elektronického odpadu, který zpravidla nebývá recyklován. Podle statistik Spojených národů až 90 procent světového elektronického odpadu koluje na černém trhu a končí na nelegálních skládkách".

Připojíte svůj podpis k petici? Proč ano, proč ne?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný