4. září 2020 14:37

Apple na podzim představí hned osm velkých novinek. Další iPhone bude mít čtyři verze

Půjde o jeden z nejvíce nabitých podzimů, jaký značka Apple pamatuje.

Série úniků informací dává jasné kontury všem novinkám, které Apple na podzim 2020 představí. Kompletní shrnutí přinesl nedávno prestižní magazín Bloomberg nebo japonský web Mac Otakara. Podle nich se dočkáme celkem více než deseti novinek.

Čtyři verze iPhonů

Dva standardní nové iPhony budou mít úhlopříčku 5,4 a 6,6 palce a dva lepší s označením Pro přijdou ve velikostech displeje 6,1 a 6,7. Všechny mají umět přenosy 5G a všechny budou mít OLED displej. Modely Pro mají přidat vyšší obnovovací frekvenci obrazovky nebo lepší sadu foťáků se zabudovaným 3D scannerem Lidar.

Všechny budou mít přepracovaný design s ostřejšími hranami, které budou u základní řady hliníkové, u dražší nerezové. Nová má být tmavě modrá varianta, které vystřídá pastelově zelenou.

Dvě varianty Apple Watch

Apple zjistil, že se mu vyplácí vydávat levnější a trochu recyklovanou variantu svých prémiových produktů - jeho nedávný iPhone SE druhé generace je prodejním hitem. Kromě Apple Watch 6 tak představí taky nové levnější Apple Watch, vycházející z edice 3, ale přinášející i některé nové funkcionality.

Nový iPad Air

Základní půdorys nového iPadu Air zůstane stejný, ale díky minimalizaci rámečků získá vyšší úhlopříčku 10,8 palce. Čtečka otisků prstů se přesune na boční zapínací tlačítko, to domovské nahradí gesta.

Půjde používat s Apple Pencil druhé generace, který půjde připojit na magnetické boky, na zádech bude trojice pinů pro příslušenství - chytré kryty a klávesnice. Tělo bude hranatější ve stylu iPadu Pro a od něho si taky vezme konektor USB-C, který vystřídá zastaralý Lightning.

Velká odhlučněná sluchátka, AirTags a další

Konečně mají vyjít lokalizační přívěsky AirTags a taky velká náhlavní sluchátka s odhlučněním a dalšími chytrými funkcemi. Menší a levnější variantu má získat taky reproduktor HomePod a pravděpodobně ještě na podzim se představí taky dvanáctipalcový MacBook, který bude prvním počítačem postaveným na ARM procesoru přímo od Applu.

Kdy se představí?

Insider Jon Prosser tvrdí, že jako první Apple uvede formou tiskové zprávy nové Apple Watch a iPad Air, a to už 7. září. Velká prezentace 12. října uvede nové iPhony - základní řada půjde na trh už 19. října, ale řada Pro až v listopadu.

Nová sluchátka a AirTags by se měly dostat do hlavní prezentace, pro MacBook se jeví jako pravděpodobnější samostatné uvedení, které bude rámováno jako revoluce v počítačích s jablečným logem.

Který z produktů vás zajímá nejvíc?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný