29. března 2019 12:29

Apple se omlouvá za poruchové klávesnice u svých notebooků. Nabízí nějaké řešení?

Technologický gigant konečně oficiálně přiznal, že nová generace klávesnic pro MacBook se nepovedla.

Poprvé ji Apple představil v roce 2015 na dvanáctipalcovém MacBooku. Nový typ klávesnice s tzv. motýlkovým mechanismem měl zajistit pohodlné psaní při minimálním zdvihu kláves, což umožnilo vyrábět MacBooky ještě tenčí než dříve. Jenže klávesnice byla už od počátku problematickiá a Apple si s ní neví rady ani čtyři roky od uvedení. Teď to vyjádřil v oficiálním prohlášení.

Motýlková klávesnice je velice náchylná k zanesení drobnými nečistotami, klávesy pak přestávají fungovat a uživatel nemá možnost je jednoduše vyčistit. Apple přišel s dvěma aktualizacemi. Třetí verze klávesnice už je vybavena speciální membránou proti zanášení, jenže problémy u mnoha uživatelů přetrvávají. Klávesnice jejich MacBooků i po několika servisních zásazích stále vykazuje stejné vady.

Redaktorka Joanna Stern ze slavného deníku The Wall Street Journal popsala ve virálním článku svou frustraci z věčně nefungující klávesnice tak, že vynechala písmena, která jí na ní nefungují. Od fanoušků i novinářů si motýlková klávesnice mezitím stihla vysloužit titul nejhoršího produktu v historii Apple.

Firma se sice snaží problém žehlit speciálním výměnným programem, který má urychlit opravy klávesnic, jenže ohlasy hovoří jasně – jediným řešením je co nejrychleji přijít s novou konstrukcí klávesnice.

Věříte, že Apple dokáže definitivně vyřešit prolematickou klávesnici MacBooků?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný