26. listopadu 2021 11:20

Apple představí příští rok zcela nový produkt, který má změnit naše vnímání reality. O co půjde?

Oproti konkurenci by měl nabídnout vyšší výkon i pokročilejší funkce.

Apple mé ve čtvrtém čtvrtletí roku 2022 představit svůj první AR headset neboli náhlavní sadu pro rozšířenou realitu. Informaci přinesl známý a respektovaný analytik Ming-či Kuo už v březnu tohoto roku, teď však přidal více technických informací.

Headset bude mít hned dvojici procesorů. První podpůrný se bude starat o zpracování informací z šesti až osmi optických modulů a dodávat je tomu hlavnímu, který by měl mít obdobný výkon jako čip M1, který Apple používá ve svých MacBoocích nebo iPadech Pro a který je pověstný pro bezkonkurenční poměr výkon vs. spotřeba.

Právě díky vysoké efektivitě by měl být headset relativně lehký a fungovat zcela bezdrátově, což mu dodá proti konkurenčním řešením na atraktivitě. Pro každé oko nabídne 4K OLED mikrodisplej, které má Applu dodávat Sony.

Dosud panovala nejistota, zda bude fungovat zcela samostatně, nebo bude pro své fungování potřebovat Mac či iPhone. Analytik přesdvědčivě tvrdí, že AR headset bude mít svou vlastní platformu podobně jako třeba Apple Watch, které ve verzi s LTE už telefon skoro nepotřebují, i když v symbióze s ním nabízejí stále nejvíce.

Vyhlížíte éru rozšířené reality s očekáváním, nebo spíše s obavami?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný