7. března 2019 13:20

Apple slibuje nový produkt, který prý všem vyrazí dech. Co to bude?

Firma se chce vrátit na špičku vývoje.

Apple neusíná na vavřínech a snaží se přijít s velkými inovacemi. Jeho šéf Tim Cook totiž na setkání s největšími investory prohlásil, že se blíží představení nových produktů, které všem vyrazí dech ("will blow you away"). Na síti se okamžitě začalo spekulovat, o jaké revoluční produkty by se mělo jednat.

Nejvíce se hovoří o chytrých brýlích pro rozšířenou realitu, které by měly zásadně překonat všechno, co jsme v této oblasti zatím viděli, tedy i svého času hodně skloňované Google Glass.

Hovoří se o schopnosti sledovat pohyby očí, zabudovaných sluchátkách i možnosti ovládání pomocí hlasu a gest. Pouzdro by jim navíc mělo dát dodatečnou energii, podobně jako je to v případě sluchátek AirPods. Brýle se taky mají obejít zcela bez mobilního telefonu, který by měly postupně nahradit.

Blízko má být také představení vlastního monitoru a televize s technologií MicroLED, který má nabídnout ještě lepší obrazové vlastnosti než OLED, přičemž se vyhne jeho problémům, jakým je třeba rychlejší stárnutí pixelů.

Není tajemstvím, že Apple taky chystá vlastní konkurenci pro videoslužby, jakými jsou Netflix, Amazon Prime nebo HBO GO. To však dnes málokomu vyrazí dech, stejně jako chystané kompletní přepracování MacBooku či nová generace bezdrátových sluchátek. Nebo se skutečně chystá vstup Applu na pole elektrické mobility s vlastními samořiditelnými auty?

Co myslíte, jedná se od Tima Cooka spíše o chvástání, nebo se Apple skutečně zařadí zpátky na špičku vývoje?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný