31. října 2019 11:46

Apple zavádí nové genderově neutrální emoji na iPhony. Jak se vám líbí?

Bude jen na vás, zda si zvolíte muže, ženu nebo nevyhraněné pohlaví.

Aktualizace softwaru iOS 13.2 přináší pro iPhony a iPady novou sadu 350 emoji, které z velké části obsahují taky třetí variantu pohlaví, kromě toho ženského a mužského. Navíc přidává možnost zvolit si přesně etnicitu (barvu pleti) případně fyzické znevýhodnění, abyste si upravili emoji přesně podle vašich představ.

Nová sada emoji podstatně rozšiřuje záběr toho, co můžete vyjádřit obrázky. Hojně se diskutuje o kapce krve, která má symbolizovat ženskou periodu. "Jde o skutečný průlom v boji proti tabuizaci periody v mnoha společnostech. Ženy a dívky nám dlouhou dobu potvrzují, že jim toto emoji pomůže mluvit více otevřeně o menstruaci," vysvětlila Rose Caldwell, šéfka humanitární organizace Plan International.

Apple věnoval výběru emoji velikou pozornost. Vybíral je dlouhodobě v součinnosti s mnoha organizacemi a pak je testoval na vybrané skupině uživatelů.

Pokud ještě nevidíte na svém iPhonu či iPadu nové emoji, zkuste ručně v nastavení pod položkou Aktualizace software zkontrolovat, zda už máte nejnovější iOS 13.2.

Co říkáte na nové emoji?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný