20. března 2019 14:17

Sluchátka AirPods dostala zásadní upgrade! Co všechno umí jejich druhá generace?

Navenek ty nové ani nerozeznáte. Novinky se skrývají uvnitř.

Bez velkých fanfár se dnes na stránkách Apple ukázala v nabídce nové verze bezdrátových sluchátek AirPods. Vzhledově vypadají prakticky stejně jako jejich předchůdci, ale jejich pouzdro se nově umí nabíjet bezdrátově a uvnitř se skrývá nový čip H1. Ten má zajistit lepší výdrž, kvalitu signálu i jednodušší používání asistentky Siri.

Pouzdro dobijete bezdrátově klasickou nabíječkou standardu Qi, na novém pouzdru také najdete nenápadnou LEDku, která ukazuje stav nabití. Čip H1 uvnitř sluchátek nabídne zhruba o hodinu více provozu a dvakrát tak rychlé přepínání mezi spárovanými zařízeními. Navíc sluchátka teď neustále naslouchají, zda nevyslovíte "Hey, Siri", takže aktivují asistentku bez nutnosti na ně poklepávat.

V oficiálním online obchodě už jsou v nabídce za 5790 Kč, k dispozici je taky varianta s obyčejným pouzdrem za 4790 Kč nebo samostatné nové bezdrátové pouzdro za 2290 Kč.

Bohužel Apple stále nepředstavil dlouho slibovanou bezdrátovou nabíjecí podložku AirPower, která by umožnila nabíjet současně iPhone, sluchátka i Apple Watch.

Přesvědčila vás vylepšení, abyste si nové AirPods pořídili?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný