7. dubna 2020 13:39

Apple omylem prozradil název svého úplně nové produktu. Jde o chytrý přívěsek

Společně s novým iPhonem by se měl představit taky úplně nový doplněk k produktům Apple.

Představení nového menšího a levnějšího iPhonu vycházejícího z designu iPhonu 8 je otázkou dnů, ačkoli neproběhne klasicky, ale z důvodu pandemie jen v online podobě. Podle aktuálních informací se nebude jmenovat iPhone 9, jak se spekulovalo, ale stejně jako jeho předchůdce půjde o iPhone SE. Nedostane číslovku 2, ale za jeho název se pouze pro upřesnění bude uvádět rok vydání – tedy iPhone SE (2020).

Jenže společně s ním má Apple představit taky zcela nový produkt – lokalizační přívěsky pro lepší hledání vašich věcí pomocí iPhonu. V chystané aktualizaci iOS už taky Apple prozradil jejich název. Budou se jmenovat AirTags.

Apple také "omylem" nahrál krátkou instruktáž pro používání těchto AirTagů, která o nich prazrazuje většinu podstatného. Drobné medailonky, které si připnete na klíče, batoh či peněženku budou v sobě skrývat speciální čip Apple U1 s technologií Ultra Wide Band.

Pomocí iPhonu, který je vybaven stejným čipem v kombinaci s technologií Bluetooth budeme moci takový přívěsek jednoduše lokalizovat v prostoru a to s přesností, která najde klíče třeba pod polštářem na pohovce. Jednotlivé AirTagy si samozřejmě budeme moci zařadit a vybavit obrázkem jako třeba klíče, batoh či kolo.

Více podrobností o celém systému AirTagů se dozvíme až v oficiální prezentaci. Otázkou zůstává, zda budou představeny po boku nového iPhonu SE (2020) nebo si je Apple nechá na samostatnou prezentaci. Podle množství úniků se však jako pravděpodobnější jeví první varianta.

Zaujaly vás Apple AirTags?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný