29. dubna 2021 15:34

Jak se daří Applu v roce 2021? Oficiální čísla ukazují, co se s mnohými proklínanou značkou děje v krizi

Zatímco někteří v krizi počítají ztráty, jiní zažívají žně.

Navzdory světové pandemii a názorům, že firmě dochází dech i nápady, zažil Apple výborný start do roku 2021. Od ledna do března utržil 89,6 miliard dolarů, což je o 54 % více než ve stejném čtvrtletí před rokem a čistý zisk mu stoupl o 110 %. V tomto období přitom neuvedl žádný nový produkt.

Skvěle se dařilo telefonům, což ukazuje, že se iPhonu 12 podařilo trefit do požadavků zákazníků. Jejich prodeje stouply o 66 %. Ještě větší růst o 70 % zaznamenaly počítače Mac, kde Apple těžil z uvedení nového vlastního čipu M1, který je díky ARM architektuře efektivnější a výkonnější než srovnatelné čipy konkurence.

Skvělý růst zaznamenal taky prodej iPadů o 79 %, jemuž jistě pomohlo podzimní uvedení nejlevnější varianty iPadu osmé generace a taky nového iPadu Air. Příjmy z prodeje iPadů činily 7,8 miliardy dolarů a stejná částka mu přitekla za ostatní hardware, kam patří zejména sluchátka AirPods.

Stále větší podíl si ukusují příjmy ze služeb, kam patří App Store, Apple Music, Apple Pay nebo Apple TV. Ty rostly letos o 27 % více než loni a do pokladny Applu z nich přiteklo 16,9 miliardy dolarů.

Druhý kvartál letošního roku bude pro Apple jistě taky zajímavý. Nedávno totiž představil řadu novinek jako iMacy a iPady Pro s čipem M1, novou Apple TV nebo lokalizační přívěšky AirTag.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný