29. května 2019 14:33

Legendární iPod se nečekaně vrací v nové verzi. Co všechno umí?

Apple usoudil, že v době iPhonů zůstává místo i pro iPod.

Pamatujete ještě na legendární kapesní přehrávač iPod, který byl poprvé představen v roce 2001? Když už se zdálo, že se definitivně stal součástí minulosti, tak Apple nečekaně po čtyřech letech vydal aktualizovanou verzi jeho varianty Touch.

Zvenčí vypadá prakticky stejně jako jeho předchozí generace s dnes už zastaralými okraji kolem čtyřpalcového Retina displeje s domovským tlačítkem. Dostává však nový čip A10 Fusion, který však sám o sobě není nijak žhavou novinkou, jde o procesor z iPhonu 7.

Nový iPod je připraven na nejnovější iOS 12, rozšířenou realitu i hry ve službě Apple Arcade. Hudbu z předplatného Apple Music si můžete uložit do jeho paměti pro poslech mimo wifinu, stejně jako nainstalujete většinu aplikací z App Storu. Na rozdíl od iPhonů mu nechybí klasický sluchátkový jack.

Bude dostupný v šesti barvách – růžové, stříbrné, vesmírně šedé, zlaté, modré a červené, jejímž zakoupením přispějete na boj proti AIDS. Cena začíná na 5990 Kč, nejvyšší paměťová varianta 256 GB pak vyjde na 11990 Kč.

Co říkáte na nové iPody?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný