30. dubna 2020 12:25

Apple vylepšuje iPhony, aby šly lépe odemykat při nošení roušky

Drobná vylepšení upravují iPhony pro dobu pandemie.

Nejnovější betaverze systému iOS 13 přináší tolik potřebné vylepšení pro odemykání iPhonů v masce či ochranné roušce. Telefon nově automaticky rozpozná, že má uživatel zakrytou část tváře a místo toho, aby se neúspěšně pokoušel ji přečíst, umožní pomocí přejetí po displeji rychle přejít k ručnímu zadání odemykacího kódu.

Mnoho uživatelů novějších iPhonů v době pandemie zápasí s odemykáním svých zařízení. Zatímco doma jim vyhovuje jen rychlý pohled na telefon, venku musejí stahovat roušku nebo čekat mnoho vteřin na to, až jim telefon umožní zadat odemykací PIN kód.

Někteří zkouší naučit svůj telefon, ať je rozpozná v roušce. To je však značně nespolehlivé a není to ani bezpečné, protože rouška mění profil tváře a navíc je na něm pokaždé nasazena trochu jinak. Sám Apple tento postup proto silně nedoporučuje.

Jelikož uživatelé v době pandemie taky častěji používají videohovory FaceTime, přidal do nich Apple na základě jejich přání nové nastavení. Umožňuje vypnout funkci, kdy se zvětší obraz právě aktivního mluvčího oproti ostatním. V momentě, kdy diskutuje více lidí přes sebe se hodí prostě statické rozdelění obrazovky v pravidelné mřížce.

Nová aktualizace iOS by měla do všech iPhonů dorazit během několika dnů.

Bojujete s odemykáním telefonu v roušce?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný