17. ledna 2019 11:46

Apple to konečně vzdává, nové iPhony se mají příblížit Androidům. V čem?

Malý krok pro Apple, velký skok pro společnou budoucnost mobilních telefonů.

Apple nezažívá zrovna šťastné období. Prodeje iPhonů jsou hluboce za očekáváními a firmě po dlouhé době klesají zisky. To ji možná vede k vstřícnému gestu, kterým má být nahrazení Lightning konektoru rozšířenějším a univerzálnějším USB-C. Uvedl to japonský server MacOtakara, který se dostal k prototypům chystaných iPhonů.

První známkou změny byla už aktuální řada iPadů Pro, která USB-C dostala. Jeho výhody jsou nesporné – kromě lepších datových i energetických parametrů jde hlavně o větší kompatibilitu. iPhony by šly používat s daleko větší škálou nabíječek či příslušenství, uživatelům by odpadla nutnost tahat sebou kabely speciálně k telefonu. Nevýhodou by byla nekompatibilita se starším příslušenstvím, která by šla většinou řešit adaptérem.

Opuštění vlastního Lightning konektoru by bylo další známkou postupného otevírání Applu. Nedávno třeba firma zaujala integrací Air Play do chytrých televizí, a to včetně televizí jeho největšího konkurenta Samsungu. Ty navíc budou nově obsahovat taky Apple iTunes.

Mnozí analytici však tvrdí, že v případě televizí jde od Applu o čistě obchodní krok. Chystá se totiž výrazně investovat do vlastního placeného televizního obsahu ve stylu Netflixu či Amazon Prime. K tomu samozřejmě potřebuje, aby byl snadno k dispozici na co největším množství zařízení. A vlastní televize navíc (zatím?) nevyrábí.

Co myslíte, vzdá se letos Apple svého Lightning konektoru?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný