19. února 2021 18:02

Apple chystá revoluční externí baterii, kterou magneticky přilepíte k iPhonu

Externí nabíjení bude rychlé, praktické a bez kabelů.

Podle prestižního magazínu Bloomberg chystá Apple speciální externí baterii k iPhonu, kterou bude na zádech telefonu držet systém MagSafe. Bude tak možné jednoduše bezdrátově dobíjet bez použití kabelů a třeba i v kapse.

Nabíječka je ve vývoji už přes rok. Vývoj zdržel problém se softwarem, který nefungoval ideálně a vypínal nabíjení z důvodu přehřívání baterie, i když ve skutečnosti bylo vše v pořádku. Baterie bude mít podobu destičky, nebude tedy sloužit jako ochranné pouzdro.

Magnetický prstenec MagSafe pro telefony uvedl Apple poprvé v loňském roce u iPhonů řady 12. Slouží k jednoduchému připevňování příslušenství i lepšímu bezdrátovému nabíjení, protože zajistí, aby vždy přesně lícovaly nabíjecí cívky. Bloomberg uvedl, že chystané iPhony nenabídnou revezní bezdrátové nabíjení.

Apple radši nespěchá

Apple nechce oznámení produktu uspěchat, jelikož se mu to nevyplatilo u bezdrátové nabíječky AirPower, která měla umět inteligentně nabíjet více zařízení najednou bez ohledu na jejich umístění na podložce. Dosud však nabíječka AirPower nespatřila světlo světa.

Používáte externí baterii a vadí vám, že nedrží u telefonu a potřebuje kabely?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný