6. prosince 2019 14:07

iPhone čeká v roce 2021 skutečná revoluce. V čem se zásadně změní?

Chystaný iPhone se snaží naplnit heslo: lepší než drátem do oka!

Vyhlášený Apple analytik Ming-Či Kuo zveřejnil nové podrobnosti o inovacích chystaných iPhonů. Příští rok ještě nebude nijak zásadní, ale v roce 2021 nás čeká převratný krok. Počítá se totiž, že se jablečné telefony konečně zbaví zastaralého konektoru Lightning.

Pokud čekáte, že ho nahradí populární USB-C, pak se mýlíte. Budoucí iPhony budou zcela bezdrátové, což je cíl, k němuž Apple směřuje dlouhodobě, ale konečně dospěl do stadia, kdy si na něco takového troufne.

Podobný krok totiž bude mít mimojiné velký dopad na celý obrovský průmysl s příslušenstvím – od výrobců kabelů, nabíječek či třeba audio příslušenství. Z dnešního pohledu je těžko představitelné, že ke každému dobití telefonu budeme potřebovat nějakou podložku a nebude stačit prostě půjčený kabel. Jenže bezdrátové nabíjení se už pomalu začíná stávat standardem a zvyšuje se jeho rychlost i spolehlivost.

Analytik také prozradil, jaké modely chystá Apple pro podzim nadcházejícího roku. Bude jich celkem pět, přičemž nejmenším bude iPhone SE2 s LCD dispejem velikosti 4,7 palce a designem vycházejícím z iPhonu 8.

Nejdražší řada Pro s velikostmi displejů 6,1 palce a 6,7 palce získá kromě drobnějších vylepšení taky 5G modem. Základní pak nabídne dvě velikosti 5,4 a 6,1 palce.

Co říkáte na novinky ze stáje Apple?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný