31. března 2016 23:04

APPLE chystá letos ještě jeden menší telefon. Jmenuje se iPhone SER! Jak vypadá?

Apple jde proti proudu!

Jen chvíli poté, co Apple představil svůj iPhone SE, který dal nové vnitřnosti do kompaktního těla iPhonu 5, přichází s další skvělou zprávou pro milovníky malých jablíček. Jeho novinka se jmenuje iPhone SER (zkratka pro Special Edition Retro).

Apple přišel na to, že spousta lidí ve skutečnosti netouží po novotách a stýská se jim po zlatých časech, kdy byl lodivodem firmy geniální asociál Steve Jobs. A proto vylepší kultovní iPhone 3G z roku 2008. Dočkáme se tak displeje s úhlopříčkou 3,5 palce, který se skvěle ovládá jednou rukou. Vevnitř však bude vše naprosto nové, tedy jak se to vezme - rozlišení displeje a hardwarové vybavení totiž vychází z iPhonu 5.

"Taková inovace tu ještě nebyla. Vzali jsme dva staré modely a udělali z nich novinku. Nepřijdete však o všechny moderní vymoženosti, jako jsou LTE nebo přední kamera na selfíčka, kterou původní model neměl. iPhone SER je navíc čtyřikrát rychlejší než původní iPhone 3G," pochlubil se šéf Applu Tim Cook.

Bylo jen otázkou času, kdy i do světa mobilů vstoupí retro a kdo jiný by měl tuhle módu odstartovat než vždy inovativní Apple? Androiďáci a zlí jazykové sice tvrdí, že se chce Apple jen zbavit zbylých dílů po nedávno zastavené výrobě iPhonu 5, ale až přijde se svým retro modelem taky Samsung nebo Huawei, tak ztichnou.

iPhone SER půjde koupit ve dvou barevných variantách (černá a staročerná), s retro kapacitou paměti 2 nebo 4 GB a slevou na iFluffy (vylepšená verze iCloudu) a s cenou zhruba 9 nebo 11 tisíc Kč, což z něj dělá dosud nejlevnější nový model iPhonu! Předprodeje začínají už dnes!

Koupíte si nový iPhone nebo se na něj vySERete?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný