14. prosince 2020 10:44

Apple chystá další zmenšení obsahu balení iPhonů. Reakce testuje u svých zákazníků

Osekávání příslušenství k novým iPhonům ještě neskončilo.

Letošní iPhony řady 12 se dočkaly zmenšené krabičky, ve které už nebyla přibalena sluchátka ani síťový adaptér. Ochotu zákazníků přistoupit na tento ekologický krok, který zároveň Applu snižuje náklady na distribuci, zjišťoval pomocí dotazníků. A teď se ptá, zda v osekávání může pokračovat dál.

Obětí má být tentokrát kabel USB-C/Lightning, kovový nástroj pro otevření zásuvky na SIM kartu a taky sada samolepek s logem firmy. V balení by tak zůstal jen samotný telefon a základní příbalové materiály.

Proslýchá se, že jeden z přístích iPhonů by neměl mít žádný konektor – bude se dobíjet i posílat data pouze bezdrátově, takže je možné, že dotazník taky oklikou zjišťuje, jak jsou zákazníci připravení na tento dost revoluční krok.

Součásti dotazníku jsou i otázky na zkušenost zákazníků s odemykáním iPhonů pomocí tváře. Dost ho totiž zkomplikovala letošní pandemie koronaviru a masivní používání roušek. Apple proto uvažuje, že kromě osekávání by taky přidával; a to možnost odemknout iPhone prstem, tentokrát čtečkou schovanou pod displejem.

Co říkáte na chystané kroky Applu?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný