23. června 2018 14:06

Apple chtěl z iPhonu X odstranit něco hodně důležitého. Proč si to nakonec rozmyslel?

iPhone X mohl být ještě o dost revolučnější. Nakonec ale na velkou změnu nedošlo.

Apple v poslední době odstranil z iPhonu spoustu věcí, které považuje za zastaralé. Nejdříve šel audio jack, potom čtečka otisků prstů. iPhone X přišel s revolučním odemykáním pomocí obličeje nebo bezrámečkovým displejem s výřezem. A původně dokonce neměl mít žádnou zdířku. Inženýři skutečně pracovali s předpokladem, že odstraní lightning konektor.

Výroční iPhone totiž měl naplnit vizi Applu o zařízení, které se obejde bez kabelů. Data už dnes jimi přenáší málokdo a dobíjet se dá telefon bezdrátově. Od rozhodnutí nakonec vedení firmy odradily dvě zásadní věci.

Tím prvním zádrhelem je, že v době navrhování iPhonu stále nebyla k dispozici technologie bezdrátového nabíjení, která by se tomu drátovému vyrovnala rychlostí. Situace se sice rychle zlepšuje, ale stále se dá říct, že telefon musí na nabíjecí podložce ležet déle.

A pak tu byl ještě větší problém. Pokud by Apple odstranil konektor, musel by k telefonu přibalit taky bezdrátovou nabíječku, která je nákladnější na výrobu. To by znamenalo, že by se musela snížit marže nebo by už tak velice drahý telefon ještě zdražili.

Vše dopadlo rozhodnutím, že lightning v telefonu zatím zůstal. Původní vize však stále trvá a je možné, že první bezkonektorové iPhony by mohly vyjít na svět už letos. Co myslíte?

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný