12. září 2019 10:14

Nová reklama na Apple Watch se natáčela v Česku. Poznáte, kde přesně?

Česko, země Applu zaslíbená.

Apple si prostě musel zamilovat Českou republiku, točí u nás totiž pravidelně. Z těch aktuálnějších můžeme zmínit třeba tu vánoční nebo barevnou lavinu valící se Prahou v reklamě na iPhone XR. Není divu, že povědomá místa vykukují i ve spotu uvádějicím novou generaci jeho hodinek Apple Watch.

Schválně zkuste z hlavy tipnout jednotlivé lokace. Pokud si to nechcete pokazit, pak přeskočte následující odstavce, kde vytípneme důležitější scény, jak jdou popořadě. Jistě vám bude připadat povědomá pražská ulice (Dejvice) či předměstské pole, ale do očí vás bouchnou až záběry z pražského metra.

Jde o stanici Náměstí Míru. Filmaři zde pro potřeby natáčení postavili falešnou vstupní bránu, podobnou jako nedávno v případě hudebního filmu Anima od Thoma Yorkea, frontmana Radiohead, kde hraje Praha hlavní roli. Ironicky by šlo poznamenat, že trasa A pražského metra není zrovna ideální na ukazování schopnosti hodinek streamovat hudbu, protože v něm prakticky není datový signál.

Sportovní scény se natáčely v bazénu a na atletickém oválu SK Slavia Praha a skautský výlet pak na lomu Velká Amerika i s účastí herce Daniela Čecha coby vedoucího. Nemůže chybět ani často skloňovaná pražská kavárna, v tomto případě interiér holešovické Kavárny Liberál. Závěrečný výhled ze skály do krajiny je pak Drážďanská vyhlídka, část nejvyšší stolové hory v ČR v krajinné oblasti Labské pískovce.

A proč Apple tak miluje Česko? Zaprvé si ho zamilovala spíš jeho reklamní agentura, i když samozřejmě prezentuje svou práci a nápady samotnému vedení firmy. A zadruhé to nebude ani tak láska, jako spíše fakt, že máme schopné produkční týmy a lokace, které fungují univerzálně.

Zkoušeli jste poznat lokace sami? Kolik jste jich trefili a uměli byste určit i některé, které jsme v článku neuvedli?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný