26. června 2018 13:54

Nová bezdrátová sluchátka pro iPhone dostanou parádní vylepšení

Apple chystá zásadní upgrade svých AirPods.

Není žádným tajemstvím, že Apple chystá osvěžení svých nesmírně populární true wireless sluchátek AirPods. Prestižní magazín Bloomberg teď o nich zveřejnil první podrobnosti. Druhá generace bude odolná proti vodě a hlavně dostane elektronické potlačení hluku. To je u tohoto druhu sluchátek stále vzácnost – mají ho například některé bezdrátové ineary od Sony.

Je zřejmé, že Apple tímto vylepšením míří hlavně na sportovce, pro které byly dosud AirPody obtížně použitelné. Byl tu strach, aby je nepoškodil pot a zejména riziko, že sluchátka při větší aktivitě vypadnou z uší. Mají totiž jednotný tvar, který ne každému sedí ideálně a Apple je dodával bez nástavců – ty bylo možné dokoupit pouze neoficiálně od dalších výrobců. Nové AirPody by však měly být dodávany i s různými nástavci, aby seděly co nejlépe.

Nové AirPody budou stát při uvedení více než ty současné, ale stále by měly být srovnatelné s konkurenčními modely, které se pohybují kolem 5 tisíc korun. V prodeji zůstane i první generace AirPodů, jejíž cena naopak klesne – podobně jako tomu bývá u hodinek Apple Watch.

Už delší dobu je známé, že Apple chystá taky velká náhlavní bezdrátová sluchátka s potlačením hluku a hi-res přenosem. Ta mají konkurovat vyšším modelům konkurence jakými jsou třeba Sony WH-100XM2 nebo Bose QuietComfort 35. Jejich cena oproti AirPodům však bude minimálně dvojnásobná.

Na nová Apple sluchátka bychom si měli počkat do začátku příštího roku. Zaujala vás?

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný