29. října 2019 10:19

Apple představil vylepšená sluchátka AirPods Pro, která umí vypnout hluk a potěší i sportovce

Konečně AirPody, kterým nechybí nic podstatného.

Populární AirPody dostaly vylepšené bratříčky AirPods Pro, které přinášejí většinu vychytávek, po kterých fanoušci volali. V Česku budou dostupné od 6. listopadu za 7290 Kč.

Největším vylepšením je větší izolace od okolních zvuků. Tu řeší změněná konstrukce – sluchátka se strkají více do ucha a mají trojici vyměnitelných silikonových nástavců – a hlavně aktivní elektronické potlačení hluku (ANC), které pomocí věstavěných mikrofonů dokáže až 200krát za vteřinu posílat do vašich uší protifrekvence, které vyruší okolní hluk.

Slibují taky lepší zvuk s pomocí adaptivního ekvalizéru, který se automaticky vyladí podle tvaru vašeho ucha, a dokonce upozorní, když jste zvolili nevhodný silikonový nástavec. Jednoduchým zmáčknutím na stopku sluchátek zapnete transprarentní mód, který vám pustí okolní zvuky do ucha, když to potřebujete – třeba když na vás někdo mluví nebo potřebujete slyšet hlášení na nádraží či na letišti.

Připraveny jsou taky pro sportovce. Díky nástavcům drží pevně v uších a dostaly oficiální odolnost proti vodě a potu. Speciálně upravené mikrofony taky vylepšují kvalitu volání ve větru nebo při jízdě na kole.

Na jedno nabití vydrží hrát průměrně 4,5 hodiny, tedy o půl hodiny méně než standardní AirPody – potlačení hluku si zkrátka vezme více energie. S bezdrátovým nabíjecím pouzdrem budete mít šťávu na celkem 24 hodin poslechu.

Jinak nabízí všechny vychytávky standardních AirPodů, díky kterým si drží takovou popularitu obzvláště ve spojení s telefony iPhone.

Co říkáte na nové AirPody Pro?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný