4. června 2020 18:00

Aplikace na odstranění všeho čínského z telefonu se stala hitem. Google ji však smazal

Získala si rychle popularitu, ale v obchodě Google Play už ji nenajdete.

Stal ze z ní velký hit internetového obchodu Google Play. Jde o speciální aplikaci Remove China Apps, která umí prohledat telefon, najít v něm všechny čínské aplikace a ty pak odstranit. Za pouhých deset dní se dostala na vrchol žebříčku popularity a zaznamenala více než 5 milionů stažení, pak ji však Google odstranil.

Podle zdůvodnění Googlu porušovala aplikace několik zásad obchodu. Mezi ně mimo jiné patří, že aplikace nemůže vybízet k odstranění či blokování dalších aplikací.

Nejmasivnější podporu zaznamenala mezi indickými uživateli, kteří jsou známí svými protičínskými náladami. Ty vycházejí z historicky komplikovaného vztahu těchto dvou asijských obrů, který ještě podpořila skutečnost, že čínská armáda v květnu vstoupila na indické území u sporné himálajské hranice mezi oběma státy.

Aplikace prohledá po svém spuštění telefon a pak nabídne seznam čínských aplikací s možností jejich odstranění. Využívali ji také lidé, kteří mají obavu, že skrze ně mohou být sledováni čínskou vládou. Momentálně však není oficiálně dostupná a lze ji dohledat pouze coby samostatný instalační balíček.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný