19. října 2021 14:44

Apple odhalil AirPods 3: Stojí za to, nebo byste si měli pořídit spíš AirPods Pro?

Apple AirPods třetí generace jsou menší a vybavenější. Problematická je jejich zaváděcí cena.

Sluchátkový megahit Apple AirPods dostal třetí generaci, která se svým vzhledem i funkcemi usadila někde mezi svými předchůdkyněmi a dražší variantou AirPods Pro. Od té si bere kompaktnější velikost s kratšími stopkami či některé funkce, ale chybí jí silikonové nástavce a taky aktivní potlačení hluku známé pod zkratkou ANC.

Přestože jde stále o pecky a nestrkají se dovnitř uší, byl jejich tvar přepracován, aby v nich lépe pasovaly a těsnily. Výsledkem má být čistější zvuk s více basy, čemuž pomůže jistě i zcela nová ozvučnice.

Příjemnou novinkou je odolnost proti vodě a potu se stupněm krytí IPX4 a zvýšená výdrž baterie – až šest hodin poslechu na jedno nabití oproti předchozím pěti, 30 hodin s nabíjecím pouzdrem oproti předchozím 25 hodinám. Pouzdro lze nabíjet bezdrátově a přichytí se i k nabíječkám MagSafe.

Ovládají se stejně jako AirPods Pro pomocí mačkání stopek, samozřejmostí jsou všechny vychytávky jako automatické přepínání mezi Apple zařízeními, oproti předchozím AirPodům umí i prostorový zvuk Spatial Audio. Ten snímá otáčení hlavy tak, že když sledujete film na podporovaných zařízeních, zvuky přicházejí vždy ze směru obrazovky nebo ze stejného místa v případě hudby.

Lépe mají fungovat i během hovorů, protože Apple vylepšil jejich mikrofony i kodek pro přenos hlasu.

Objednat jdou za 4 990 korun s doručením 26. října, což nezní tak lákavě vzhledem k tomu, že se dá vybavenější model AirPods Pro momentálně koupit ve slevách za zhruba stejnou cenu. Minulá generace zůstává v prodeji a je k sehnání za zhruba 3 500 korun. Otázkou zůstává, zda zastaralou konstrukci hůře držící v uchu, chybějící voděodolnost či menší výdrž vykoupí úspora zhruba 1 500 korun.

Co myslíte?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný