24. července 2017 12:01
Adam Vala

7 nejdivnějších mobilních telefonů v historii! Některé z nich se stále vyrábějí

Zapomeňte na iPhony a Androidy, tohle je jiná liga

Hledáte-li skutečně originální dárek pro svého nejhoršího nepřítele, následné sedmero podivnofounů pro vás jistě bude skvělou inspirací! Za poslední dvě dekády totiž – zejména v Asii – vznikla celá řada telefonů, které vypadají, jako by je navrhovali mimozemšťani!

7) Xiang Yan Wang 3838

Ultralevný telefon z roku 2008 - již podle názvu zjevně čínské provenience - sice svým výpočetním srdcem poněkud zestárnul, jeho sekundární funkce je však stále užitečná. Tedy, alespoň pro kuřáky. Uvnitř enormní konstrukce telefonu se totiž ukrývá místo pro cca. 14 cigaret. Přidanou hodnotou je navíc skutečnost, že ostré hrany telefonu mohou sloužit i k sebeobraně!

6) Yota Phone

Zvláštní hybrid jménem Yota je konečně telefon, s nímž budete na veřejnosti vypadat jako totální idiot. Mobil má totiž displej na obou stranách, díky čemuž při jeho využívání jednak dáváte okolí vědět, kolik je hodin, ale jednak také vypadáte jako mamlas, který neví, za kterou stranu se telefon má držet.

5) Nokia 7600

Společnost pověstná nezničitelnými telefony, Nokia, se v roce 2004 pokusila naskočit do rozbíhající nové vlny mobilní generace - bohužel k tomu zvolila telefonní ekvivalent obludy, jejíž rodičemi byli sourozenci. "Extravagantní" 7600 sice tepal poměrně rychle, většina zákazníků (a poté i producentů softwaru) si však zvykla na trochu jiný tvar.

4) Stun Master 800 000 Volt

Tohle udělátko vlastně ani není telefon - vzhledem k tomu, že se za mobil snaží maskovat, ho však přesto budeme brát v potaz. Jak naznačuje název, Stun Master je paralyzérem s přidanou hodnotou toho, že vám jej běžná prohlídka neodebere!

3) P7 Pen Phone

Pro milovníky ultradlouhých per a/nebo telefonních ovladačů zde v roce 2004 rovněž byla možnost využívat služeb čínského telefonu P7 od společnosti Haier. Pokud jste navíc potřebovali někoho ubít, byl ostře řezaný P7 rozhodně lepší volnou než nepraktický (pro vraždu) standardizovaný telefonní design.

2) Chamelephone

Kdysi v dřevním roce 2009 navrhlo Fujitsu koncept mobilu, který by fotil své okolí a projektoval jej na svou LCD krytku. Šlo jenom o nápad pro jiné kravaťáky, nemůžeme však tuhle úchylnou ideu nemilovat - představa, že se nám telefon AKTIVNĚ snaží schovat, nás totiž přivádí do sebemrskačské euforie!

1) The Golden Buddha

Za pouhých 1600 dolarů (kolem 45 tisíc korun) si můžete pořídit zlatem a drahokamy vykládaný telefon, s nímž už náhodným zlodějům nikdy nebudete moct říct "Nemám nic cenného!“ The Golden Buddha disponuje 24-karátovým zlatem, z jeho kruhové klávesnice si však mnoho aplikací nestáhnete.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný