10. dubna 2024 16:30

Přejí mi, ať mě Karlos dobije. Végha kvůli politice opustil i sponzor

Attila Végh: Nejdřív jsem se bál, teď chodím na tréninky s radostí

Nikdy se k politice nechtěl vyjadřovat, ale před prezidentskými volbami udělal výjimku. Attila Végh na sociálních sítích a v rámci rozhovorů podpořil při volbách slovenské hlavy státu Petera Pellegriniho. Radost z výhry favorita však nyní kalí reakce některých lidí nebo i sponzorů. Slovenský bijec přišel například o spolupráci s francouzskou značkou Renault. „Říkají, že jsem sportovec a nemám se starat o politiku,“ postěžoval si krátce před volbami Végh v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Očekávaná odveta už je na obzoru. Velikán slovenského MMA Attila Végh se už 8. června podruhé střetne s Karlosem Vémolou, a to na turnaji Oktagon 58 na pražském fotbalovém stadionu Eden.

Čtěte také: Po Edenu bych už možná nedokázal odejít, říká končící šéf marketingu Oktagonu MMA

Végh vstoupí do klece po téměř pětileté pauze a dělá vše proto, aby se dostal do perfektní kondice. „Karlos pořád říkal, že jsem tlustý, pupkatý… Slíbil jsem mu, že se dám do formy, abych se mu líbil, a určitě jsem na dobré cestě a budu se mu líbit,“ vtipkuje zápasník s přezdívkou Pumukli.

V Zápase století v listopadu 2019 porazil českého Terminátora už v prvním kole knockoutem, což neuvěřitelně vystřelilo jeho popularitu.

„Změnil se mi za tu dobu celý život. Teď už mám rodinu, dvě děti, tehdy jsem neměl. Otevřely se mi dveře do showbyznysu, reklamy a tak. Měl jsem i boxerské zápasy… Těch pět let neuvěřitelně uletělo a nenudil jsem se,“ vypráví zápasník.

Návrat do tvrdých těžkých tréninků byl prý náročný, ale vše funguje, jak má.

„Nejprve jsem se bál a říkal si, na co to potřebuji, vždyť na tom nejsem nijak závislý, chci si užívat rodiny... Ale po čase jsem si uvědomil, že mi to chybělo a opravdu zatím chodím na tréninky s radostí a užívám si to. Mám z toho velmi dobré pocity. A chvála bohu zatím nemám žádné zranění.“

Végh se za uplynulých pět let stal opravdu jednou z nejvýraznějších sportovních celebrit Slovenska. Velká sláva má ale i své nevýhody. To bojovník poznal, když před prezidentskými volbami podpořil Petera Pellegriniho, jenž se následně stal příští hlavou státu.

Kritika za podporu Pellegriniho

Bijec prý čelil nevídané vlně negativních reakcí.

„Lidé se do mě hned pouštěli. Ale jen ti, kteří jsou na druhé straně. To znamená, že oni neberou druhý názor. Vždyť oni taky můžou vzít telefon a natočit svůj názor a já jim na to nic neřeknu, protože to je jejich osobní názor,“ tvrdí sportovec, který má na Instagramu 405 tisíc sledujících.

„Ale nemůžou mi říkat, že jsem vybitý, zaprodanec… Že doufají, že mě Karlos dobije… Byl jsem tvůj fanoušek, nenávidím tě… Tak si mě nenáviď. Takoví lidé mě absolutně nezajímají. Nezáleží mi na nich. Ukazují svůj charakter,“ rozlítil se v žertu bojovník. „Ty lidi mě rozvášnili, protože jsou podle mě úplně ztracení a zdechliny. Dobil bych je všechny ty, co se do mě pouštějí. Ty, co ne, tak ne. Ale ty, co mě to vyčítají, bych profackoval. Do očí mi to nepoví, ale napíšou mi ‚Ty vybitý…‘ Vybitý jsem, tak pojď sem a dám ti vybitost.“

Ztráta spolupráce s Francouzi

„Náš generální ředitel mě upozornil na fakt, že naši ambasadoři by měli zůstat politicky neaktivní. Francouzská firma má takto nastavená pravidla,“ píše zástupkyně automobilky. „Z mého pohledu nejde o respekt vůči jinému názoru, ale podporu strany, která lže a je křivá. A toho ani jako značka nechceme být součástí,“ dodala.

Végh na sítích e-mailovou komunikaci komentoval slovy o „návratu komunismu“.

„Dnes mi přišel e-mail, který má jistou ochrannou známku ‚trestu‘ za svobodné vyjádření soukromého politického názoru a přesvědčení ve volbě prezidenta ve víře, že žijeme v zemi, kde to lze svobodně vyjádřit,“ stěžuje si bojovník na rozhodnutí sponzora. „Osobně si říkám, jestli se tato značka v příštích dnech zeptá svých zákazníků, koho volili při nákupu jejich výrobku nebo jim peníze od voličů druhé strany nesmrdí.“

Z minulosti je známo více případů, kdy se sportovci připravili o kontrakt kvůli svým výrokům. Například boxer Manny Pacquiao přišel v roce 2016 o lukrativní spolupráci se společností Nike kvůli výrokům o gayích.

Zdroj: Autorský článek

Ondřej Němec

redaktor FTV Prima, CNN Prima NEWS

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný