29. června 2017 16:44

Jak se povedl nový biják se Spider-Manem a Iron Manem? Přečtěte si první reakce českých diváků!

Spidey má nový sólový film! Potřebujete ho vidět?

Nový Spider-Man s tváří Toma Hollanda se objevil už ve trojce Kapitána Ameriky, tam ale neměl zase tolik prostoru. Pavoučí fandové tak nadšeně vyhlížejí jeho sólovku, která má podtitul Homecoming a účastní se jí i Tony Stark. Proměnila se tahle kombinace v žánrové zlato? Anebo to Marvelu nevyšlo? Pokud to nutně potřebujete vědět, račte pokračovat ve čtení!

Karel Ryška / Prima COOL

V Marvelu to zase zvládli. Nový Spider-Man sice nezastínil jedničku a dvojku od Sama Raimiho, jako pohodová comicsová oddechovka ale rozhodně funguje. Na jednu stranu je škoda, že se linie se Spidey a Peterem Parkerem trochu tlučou a nafukují stopáž na přepálených 133 minut. Jakmile se však nahánění padouchů a řešení osobních trablů protne, chytne Spider-Man ten pravý letní švih, který ho víceméně už neopustí. Určitě bych si Homecoming dovedl představit ještě mnohem lepší, ať už po komediální nebo po akční stránce. I takhle se ale jedná o pohodovou žánrovku, která se chlubí solidním záporákem a sem tam umí i velmi obratně překvapit.

Hodnocení: 7/10

Petr Cífka / Prima COOL

Jsem spokojenej. Po Raimiho nepovedené trojce a dvou mdlých pokusech s Andrew Garfieldem se Spidey konečně vrací do první comicsové ligy, jako ten správný teenagerský hrdina ze sousedství. Menší měřítko a celkem uvolněnější, floutkovský styl jsou po všech těch velkých superhrdinských sletech osvěžením. Že se neřeší jen konec světa a padající meteority a zuřiví polobozi, ale tápání obyčejného náctiletého kluka, co chce holku, trochu uznání a koníček, co dává smysl. Má kolem sebe nejen sexy tetu May, Iron Mana a sympatického sidekicka, ale i velmi důvtipně rozkresleného záporáka, kterému Michael Keaton konečně dodal hloubku, jaká v marvelovkách obvykle chybí. Velmi povedený restart.

Hodnocení: 8/10

Jiří Pavlovský / Crew

Super hrdina, padouch, vedlejší postavy, gagy a detaily. Nic moc akce a ohraná zápletka. Tom Holland je jako Spider-Man úžasný, Michael Keaton je parádní civilní padouch (po dlouhé době je to padouch, který nemá žádný tragický motiv, ale padouší čistě z existenčních důvodů), Robert Downey se mihne jen párkrát, ale vždycky zazáří... a navíc je děj prošpikovaný spoustou fórků a nápadů (včetně velmi zajímavého využití Captaina Americy). Díky tomu člověk přežije, že děj je to nejotřepanější sportovně-superheroické klišé, které jde vymyslet. Hrdina jde do toho, hrdina zazáří, hrdina zpychne, hrdina dostane na budku, hrdina se sebere, pochopí, co je to důležité a zvítězí. To je všechno. Zase tolik to nevadí, koho zajímá u superhrdinského filmu děj? Horší už je, že režisér Jon Watts umí sice bezvadně pracovat s gagy a hláškami, ale ve chvíli, kdy dojde na akci, je to nuda. Souboje nemají ani zajímavé nápady, ani nejsou úžasně natočené. Je to asi první superhdinský film, kde jsem byl rád, že je tam málo akčních scén. Díky tomu to není taková superpecka, abych z toho upadal do transu, ani to nedohání Strážce Galaxie, ale je to pořád hodně zábavný a dobrý biják.

Hodnocení: 7,5/10

Vyrazíte na Spider-Man: Homecoming do kina nebo ne? Dejte vědět v komentářích!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný