18. června 2015 01:00
Iva Kropáčková

Na dovolenou autem (a s mobilem): Víme, jak nebloudit i zjistit, kde jsou kolony

Prima Rádce - Aplikace na plánování trasy + navigace

Jedete na dovolenou autem? Pokud máte chytrý telefon, určitě oceníte možnost si trasu naplánovat přímo v parádní aplikaci, která vám navíc vypočte i očekávanou spotřebu. A abyste nebloudili vůbec, využijete další aplikaci s navigací i aktuálními informacemi od řidičů.

DOPORUČUJEME: Sjednejte si před odjezdem na dovolenou CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ ONLINE na Prima Rádci. Během několika minut

Chorvatsko, Itálie – tam Češi nejčastěji vyrážejí na vlastní pěst autem. Ať jedete do zahraničí k moři, nebo budete jezdit po české krajině, poradíme vám dvě šikovné aplikace, které se vám na cestu určitě budou hodit. V jedné si můžete naplánovat trasu, kudy pojedete, vybrat dálnice s poplatkem, případně najít cestu, jak se jim vyhnout. Aplikace vám spočítá i spotřebu a před samotnou cestou vám řekne nejen to, kolik času vám zabere, ale i kolik asi bude stát. Kromě toho nechybí ani informace o restauracích nebo hotelích, které máte po cestě. Druhá mobilní vychytávka, kterou vám také ve videu představí Mikoláš Tuček z pořadu Applikace, zase spojuje prvky sociální sítě a navigace. V ní se řidiči vzájemně informují, kde jsou například kolony, radary, bouračky a opět přidávají i tipy na dobré jídlo po cestě. Dopravní informace se šíří hodně rychle. Ostatně, vše pěkně přehledně uvidíte ve videu... :-)

Nepřehlédněte:

>>> SROVNÁNÍ MOBILNÍCH TARIFŮ: Ušetřete až 50 % vaší útraty za telefon

>>> SROVNÁNÍ POVINNÉHO RUČENÍ: Pomůžeme s převodem

Tady se můžete podívat na celý díl Applikací o dovolené s mobilem.

Pořad Applikace s Ivou Frühlingovou a Mikolášem Tučkem, který je nadupaný zajímavými tipy, radami a novinkami ze světa mobilních aplikací, můžete sledovat každou sobotu v podvečer na Prima Cool. Všechny odvysílané díly najdete také na Prima PLAY – Applikace.

Prima Rádce je také na Facebooku. Najdete nás zde.

Titulní foto – Zdroj: Thinkstock

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný