29. září 2014 09:43

Za vším hledej ženu, i za Spartakem. Aneb 5 důvodů, proč je seriál i pro holky

Nespletli jsme se. Poslední gradace příběhu Spartaka jde sice premiérově už dnes na Prima Cool ve 21.50. Ale my chceme zbořit mýtus o tom, že Spartakus je jen podívanou pro muže. Ani omylem, dámy. Čtěte dál.

Pokud jste vyrůstaly nebo vyrůstáte na seriálu Xena a Hercules z novozélandské produkce, udělá vám Spartakus radost. Australští producenti, kteří mají na svědomí tyto nehasnoucí seriály, se před lety rozhodli ztvárnit další historický příběh. Byl to příběh Spartaka, muže, kterého okolnosti donutily vyvolat jedno z největších povstání v historii vůbec. A velice podařenou formou se vám rozhodli tento životní osud osvětlit.

Ano, krve a bojů je tam hodně, sexuálních scén velké množství, stejně tak mužského přátelství, ale i velkých lásek, které vlastně způsobily celou jednu kapitolu v učebnicích dějepisu.

Spartakus: Válka zatracených je poslední sérií, která vysvětlí důvody, proč Spartakovo povstání skončilo tak, jak skončilo. Během premiéry posledního dílu se sociální síť Twitter zaplnila ukňouranými statusy různých celebrit, které nechtěly, aby seriál skončil. Stejně jako hlavní postava seriálu Liam McIntyre, který se svěřil, že neměl během sledování posledního dílu krájet cibuli. Narážka byla na dokonalý konec celé série. Emocemi nabitý seriál se dá totiž vměstnat i do mužského světa bojů.

Spartaka můžete sledovat nejen na Coolu, ale i zdarma na Prima Play.

A vy, milé dámy, se podívejte na 5 důvodů, proč byste se měly podívat na poslední sérii o Spartakovi:

1) GANNICUS

Tenhle frajer s jiskrou v oku má rád ženy, víno a zpěv. Lehkovážný, sexy a šampion Capuy, který měl v životě jenom jednu lásku. Byla to manželka jeho nejlepšího kamaráda. Zemřela. Jako jeden z mála gladiátorů dostal svobodu, po letech se však vrací zpět. Boje ho totiž baví, i když nikdy netuší, jestli se z nich vrátí.

Jako volnomyšlenkář má na každém prstě deset žen. Stačí se podívat. Osud mu však přichystá dvě ženy, z kterých si bude muset vybrat. Bude to drzá a sexy blondýna, nebo mladá a nevinná brunetka?

2) CRIXUS

Spartakus: Crixus. Foto: archiv Prima

Crixus je stejně významný hybatel děje jako Spartakus. Zpočátku byl jeho nepřítelem (dva kohouti na jednom smetišti), pak mu ale jeho lásku, služebnou Naevii, majitelé prodali do dolů – což jejistá sázka na smrt. Proto Crixus podpoří Spartakovo povstání a stane se tak druhým lídrem. Spartakus mu na oplátku slíbí, že jeho životní lásku najde. Crixus kolikrát ztratí naději, ale pak se to podaří a z jeho ženy se postupem času stane princezna bojovnice. On jí stojí věrně po boku.

3) CEASAR

Ceasar je v tomto období na začátku kariéry. Zatím si rád užívá nahých žen a dobrého vína a do světa bojů a mužské dominance se dostává zpovzdálí. V boji proti Spartakovi se však vyprofiluje v budoucího vládce. A ještě k tomu vypadá takhle.

4) NASIR

Syrský otrok, kterému zabil pána sám Spartakus a dal mu svobodu. Jenže on svobodu nechtěl. Následně však začně tvrdě trénovat na bojovníka. A zamiluje se – na Řím velice tradičně.

5) SPARTAKUS

Spartakus, muž, který je v historii opředen tajemstvím víc, než by se mohlo zdát. Dodnes se kupříkladu neví, jak skutečně zemřel, nikdy nebylo nalezeno jeho tělo. Jako zpupného Thráka ho unesli, zajali a udělali z něj gladiátora. Neměl na vybranou a musel zabíjet, aby sám přežil. Jeho pán mu slíbil, že uvidí svoji ženu. Tu však nechal zabít. Spartakovo povstání byla pomsta, nebo spíš poslední kapka (krve). Jeho mrtvá žena je pro něj jediná. Ale v poslední sérii možná ještě pozná něco trochu podobného lásce...

Zkrátka a dobře. Chybí vám čestní muži? Muži jsou totiž ve Spartakovi výstavní:

Sledujte Spartaka na Prima COOL každé pondělí ve 21.50!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný