23. května 2016 16:35

7 nejotravnějších věcí, které udělala Líza Simpsonová

Milujete ji, anebo nenávidíte?

Těžko rozporovat to, že umí být Líza Simpsonová občas pěkně otravná. V zámoří si Líza dokonce vysloužila titul nejvíce nenáviděné postavy Simpsonových – což je v seriálu, kde Homerovi v průměru jednou měsíčně hrozí rozvod a/nebo zničení města, docela unikát! Když se nad tím však zamyslíte, Lízina racionalita umí být pořádný trn v patě zábavy – třeba v sedmeru námi vybraných chvil připomínajících, co nejotravnějšího má Líza na triku.

Zrušila hudební kariéru Barta Simpsona

V díle O jazzu a jiné zvířeně se Bart skoro stane slavným jazzovým zázrakem! Líza mu nejprve závidí, pak však najde útěchu v pomoci zatoulaným zvířatům. Když se pak Bart zraní a je nutno vybrat mezi operací, která by mu vrátila hravé ruce, anebo krmením pro zvířecí bezdomovce, Lízin koníček nás navždy ochudí o příštího Louise Armstronga!

Přivábila do města Lady Gagu

Jen ztělesněná deprese Lízy Simpsonové donutila popovou děvu vydat se po směru Springfieldu. Výsledek byl jeden z nejhorších a nejprodejnějších dílů historie seriálu s otřesnou Homerovou cover verzí Pokerface jako nechtěným bonusem…

Je vegetariánka

OK, chápeme to! Jíst jiné inteligentní bytosti je sice chutné, ale špatné! A neekologické! A tak dále! Jenže Líza o svém etickém koníčku svého času poučovala všechny ostatní, a přitom si sama pokrytecky dopřávala gumídky vyrobené ze zvířecí kostní dřeně! Navíc, copak známe nejneoblíbenější jídla Vočka? Nebo Burnse? Nebo Flanderse? Ne!

Skoro zabila Homera

Fajn, prodat svůj saxofon za 12 milionů je možná monetárně hloupé, ale čestné. Jenže považte, kolik sirotků a zvířátek mohla Líza za takové peníze spasit! V důsledku jejího odmítnutí navíc Homer utrpěl několik infarktů najednou – a to si myslel, že Líza odmítla jenom nabídku v hodnotě 12 tisíc…

Všem chtěla zkazit dobrý podvod

Když Bart v díle Rošťácký rap utekl z domova a maskoval to falešnou story o svém únosu, vše nakonec skoro dopadlo dobře – Wiggum se dočkal povýšení, Homer dostal peníze za práva k příběhu o jeho záchraně a dokonce i domnělý únosce, Millhousův otec, na tom všem nakonec vydělával tři jídla denně a přízeň nejtrhlejších koček z města. Jenom Líza se musela pokusit celou habaďuru profláknout... Naštěstí ji to tentokrát nevyšlo!

Stala se buddhistkou

Jasně, každý má svobodu vyznání. Jenže Líziny religiózní momentky patří mezi nejnudnější chvíle Simpsonových. Homerův spirituální výlet aspoň doprovodil Johnny Cash a ostré chilli. U Lízy však konverzi k buddhismu podpořil jenom Richard Gere a prázdné dilema, jestli buddhista může slavit Vánoce, což je na svobodu vyznání spíše antireklama.

Zvýšila kriminalitu v celém městě

Když se v díle Vraťte mi hvězdnou oblohu Líza rozhodla, že světelného smogu je ve městě příliš a donutila starostu vypnout městské osvětlení, automaticky tím zvýšila úroveň kriminality v už tak dost zkorumpovaném městě. Protože taková Líza prostě je – každý jí musí uhnout a přizpůsobit se jejím mravům!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný