29. května 2019 13:30

16 věcí, které musíte vědět o seriálu Šerifská hvězda

Seriál Šerifská hvězda můžete vidět na Prima KRIMI každou sobotu a neděli ve 22.25. Šerifskou hvězdu můžete sledovat i online v našem archivu iPrima.cz.

1) Seriál se odehrává v překrásné divoké přírodě ve stínu majestátních Skalistých hor v Kanadě.

2) Natáčelo se v kanadské provincii Alberta – převážně na předměstí High River. Na stejném místě se už několik let natáčí také populární seriál Ranč Heartland.

3) Místa v divoké přírodě, na kterých se natáčelo, se musela dopředu kontrolovat, jestli se na nich nevyskytují pumy anebo medvědi grizzly.

4) Šerifskou hvězdu vymyslel oceňovaný scenárista Rowan Joffe (28 dní poté, Američan), který zároveň režíroval první epizodu.

5) Rowan Joffe říká, že po práci na několika filmech bylo jeho velkou ambicí přenést zkušenosti ze stříbrného plátna na televizní obrazovku.

6) Rowan Joffe přirovnává psaní scénářů pro televizní seriál k práci na románu – na rozdíl od filmu je v seriálu více prostoru na postupné rozvíjení příběhu a postav.

7) Rowan Joffe se při vymýšlení zápletky Šerifské hvězdy nechal inspirovat situací ve skutečném kanadském městě Fort Murray, které se změnilo z malého, idylického městečka na problematické místo přeplněné sezónními pracovníky.

SERIÁL ŠERIFSKÁ HVĚZDA MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

8) Rowan Joffe prozrazuje, že ho zaujala myšlenka alkoholismu, a především možnost zachytit hrdinu-alkoholika způsobem, který není ve filmech a seriálech obvyklý. Hlavní hrdina Šerifské hvězdy je jako Jekyll a Hyde, podle toho, jestli abstinuje, nebo se napije. Joffe říká, že u skutečných alkoholiků dochází při pití ke změnám osobnosti.

9) Rowan Joffe rozvíjel myšlenku Šerifské hvězdy asi pět let.

10)Rowan Joffe tvrdí, že ke vzniku postavy šerifa Jima Wortha výrazně přispěla určitá nevraživost, kterou proslul herec Tim Roth, a jeho smysl pro černý humor.

11) Rowan Joffe říká, že Tim Roth byl jedním z prvních herců, o kterých uvažoval. Ale že si zároveň myslel, že nemá nejmenší šanci přesvědčit ho, aby roli přijal. Když se dozvěděl, že by herec mohl mít zájem, zrovna trávil čas v retro hotelu v americkém Národním parku Joshua Tree. Celou noc kvůli tomu nemohl usnout. Druhý den vyrazil autem z pouště, přes Los Angeles až do Pasadeny, aby se s Rothem setkal. Dnes je Joffe přesvědčený, že se všechno stalo tak, jak mělo.

12) Tim Roth prozradil, že po práci na seriálu Anatomie lži neměl v úmyslu přijmout roli v dalším seriálu, ale Šerifská hvězda ho zaujala díky atmosféře šílenství.

13) Podle Tima Rotha není neobvyklé, že lidé, kteří pracují ve Velké Británii u policie, později přijmou práci někde na klidnějším místě na druhém konci světa.

14) Tim Roth říká, že natáčení ve Skalistých horách mu dalo zabrat kvůli nadmořské výšce a tlaku.

15) Třetí série se má odehrávat v úplně jiném prostředí.

16) Natáčení třetí série má začít v průběhu roku 2019. Vysílat se má v roce 2020.

Sledujte neotřelý příběh Šerfská hvězda na Prima KRIMI v sobotu a neděl ve 22.25.

SERIÁL ŠERIFSKÁ HVĚZDA MŮŽETE SLEDOVAT ONLINE

Petra Kloidová

redaktorka FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný