10. července 2017 14:02
Adam Vala

Známe tajemství téhle dýky ze Hry o trůny! Proč je tak důležitá a na co podle ní hrdinové přijdou?

Tohle by mělo hrdinům seriálu pomoct!

Ačkoliv v tuto chvíli celý svět žije dalšími událostmi z nejnovějšího dílu seriálu Hra o trůny, možná vám stále vrtá hlavou, co přesně zamýšlí tvůrci seriálu s tajemnou dýkou z valyrijské oceli. Poprvé jsme ji viděli v první sérii, a to v rukou vrahů, kteří měli zavraždit Brana, naposledy se objevila zkraje sedmé série, kdy ji Malíček předal tomu, koho měla zavraždit. Bran ji ovšem v následujícím díle předal Arye a měl u toho ten svůj pověstný vědoucí pohled.

Dýky by samozřejmě mohla být pouze symbolem toho, že zbraň, která se měla postarat o krveprolití v rodině Starků, teď nemůže Starky ohrozit, ve skutečnosti je ale dýka klíčem k souboji s Bílými chodci. V prastaré knize si ji totiž prohlížel i Samwell a herec John Bradley-West, který hraje budoucího mistra Noční hlídky, potvrdil její důležitost. „Řekli mi, abych při prohlížení zůstal na téhle stránce trochu déle, aby bylo patrné, co je na obrázku,“ řekl Bradley-West, ačkoliv ani jemu tvůrci neprozradili, co přesně má tato scéna zmaneat.

Podle všímavých fanoušků na Redditu už je ale jisté, že dýka defacto odhaluje způsob, jakým je zpracováváno tzv. dračí sklo a kde leží původ valyrijské oceli. Její výroba zanikla s posledními draky, protože k jejímu ukutí je potřeba dračí oheň, ovšem teď, když jsou na scéně tři noví draci, se opět nabízí možnost, výrobu rozběhnout. A dračí sklo je kruciální součástí celého úspěchu.

Podle všeho to totiž vypadá, že pod žárem dračího ohně se dračí sklo rozpouští a tvoří buďto samotnou valyrijskou ocel, anebo je jako nedílná součást do klasické ocele přidávána. Pokud by tomu tak skutečně bylo, získal Jon Snow s kývnutím Daenerys přístup nikoliv pouze k dračímu sklu, ale k celému obřímu ložisku valyrijské oceli, což by šance na přežití nadcházející bitvy s Bílými chodci bylo určitě ku prospěchu věci!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný