18. července 2016 14:01

Žlutá rodinka vs. Pokémon: 5 dílů Simpsonových, které se neodehrávají ve Springfieldu

I žlutá rodinka razí na výlet!

Léto je v plném proudu a s ním sezona dovolených! Dokonce i takoví notoričtí milovníci svého regionu jako Simpsonovi si několikrát vyrazili za hranice Springfieldu. Tipnete si, které jejich cestovatelské epizody jsou hodnoceny nejlépe?

Může za to Líza

Lokace: Brazílie

Jakkoliv výlet Simpsonových do Jižní Ameriky tak trochu kulhá – nakonec kvůli dílu plnému jednoho klišé vedle druhého proběhla i diplomatická přestřelka mezi Brazílií a Spojenými státy –, přesto platí za dobře vyladěný cestovatelský díl. Od vtípků na brazilskou “posedlost” odhalenými seňoritami skrze dětský pořad Teleboobies (!) až po Homerovu geniální hlášku proti Flandersovi se tu stále dá najít hromada kultovních momentek.

Taliján Bob

Lokace: Itálie

O něco povedenější je Taliján Bob, v němž Simpsonovi zjistí, že jejich věčná nemesis v podobě Leváka Boba… najednou dělá starostu v malém italském městečku. Epizoda sice udělala dost markantní čáry máry s Bobovým charakterem, vlastně bychom si ale dovedli něco podobného představit i jako mírumilovné zakončení celého seriálu – Simpsoňáci se odstěhují na riviéru a umoudří se s Bobem, happyending jako flák! Tedy, samozřejmě by pak díl musel skončit před tím, než Líza tak trapně Boba proflákne...

Třicet minut v Tokiu

Lokace: Japonsko

Co si ale budeme povídat, nejlepší jsou stejně ty nejstarší epizody! Klasikou nade vše je Třicet minut v Tokiu z 10. řady. I tady samozřejmě najdeme plnou palbu klišé spojených se Zemí vycházejícího slunce, z nichž zdaleka nejgeniálnější a nadčasový – zvláště v dnešní době – je narážka na neslavný díl Pokémona vyvolávajícího epileptický záchvat. Výsledek byl tak vtipný, že díl v Japonsku zakázali!

Město New York vs. Homer Simpson

Lokace: New York

Simpsonovi ovšem pro výlet nemusejí nutně mířit mimo severoamerický kontinent. Jeden z nejlepších, skoro až kafkovsky laděných příběhů, je Homerova lopota v New Yorku. Dvojí bonusové body epizoda sbírá za své zasazení obotičkované simpsonní káry ke Světovému obchodnímu středisku, později zničenému během 11. září 2001! Zatímco se Homer pere za osvobození svého vozítka, zbytek rodinky si přitom třeba zajde na geniální muzikál o problémech celebrit při odvykačce. Klasika.

Bart versus Austrálie

Lokace: Austrálie, neasi

Je jen málo států, které Simpsonovi vyšplouchli tak jako Austrálii. Celý díl je krásnou přehlídkou jednoho kultovního momentu vedle druhého. Voda otáčející se v záchodě opačným směrem? Ano! Strážný mlátící Homera? Jistě! Diplomatická roztržka, která je parádním satirickým okamžikem? Bart versus Austrálie je vymazleným kusem televizní zábavy, který má v mozku zapsán každý pořádný fanoušek žluté rodinky!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný