8. dubna 2020 14:00

Život je hra: Už v pondělí na Prima COOL začíná český komediální seriál s Michalem Suchánkem

Přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot. To chce asi každý kluk přes dvacet, ale Štěpán o to víc! Protože právě „to” divnému, infantilnímu a tak trochu idiotovi schází. Všechno, co udělá, navíc neustále sledují dva pohotoví sportovní komentátoři. Život je hra. Jenže co když Štěpán ve stejnojmenném českém komediálním seriálu prohraje na celé čáře?

Štěpán (Václav Marhold) je kluk něco přes dvacet, takže chce přítelkyni, víc sexu a míň situací, v nichž si připadá jako úplný idiot. To není jen tak, protože Štěpán je divný, infantilní, no a vlastně opravdu tak trochu idiot. Navíc je neustále sledován dvěma sportovními komentátory (Michal Suchánek a Petr Marek), kteří se se svou komentátorskou budkou ocitají u všech klíčových okamžiků jeho života, včetně těch intimních.

A tak si Štěpán často říká, že jeho život je tragédie – i když je to spíše komedie! Podaří se mu udržet si Evu (Jenovéfa Boková)? Anebo prohraje na celé čáře? Všechno se dozvíte v českém komediálním seriálu Život je hra, který má na Prima COOL premiéru už 13. dubna. Každé pondělí přitom budeme dávat hned dva díly za sebou!

Zajímavosti:

  • Český komediální seriál Život je hra má zatím 10 epizod. Právě se připravuje druhá série.
  • Seriál Život je hra vznikl podle norského sitkomu Match.
  • Herec Václav Marhold říká o svém hlavním hrdinovi: „Štěpán je infantilní hovado, který by potřebovalo nějaký návod na to, jak má komunikovat s lidmi.“
  • Michal Suchánek, který hraje sportovního komentátora Martina Otrubu, říká, že všechny natáčecí dny strávil společně s Petrem Markem v komentátorské budce. „Vlastně jsme se naučili v tý budce žít, a aniž bychom ji opustili, tak jsme jedli, vykonávali potřeby, takže ta budka po nás zůstala, abych tak řekl, umělecky naplněná.”
  • Petr Marek, který hraje sportovního komentátora Daniela Novotného, prozradil, že „vůbec nikdy” nesleduje sport, proto pro něj bylo poměrně těžké se do role vžít. Nezbývalo než si trochu pomoct: „Tak jsem si vymyslel, že je můj komentátor hobby rybář a občas propašuje do sportovní terminologie terminologii rybářského sportu.”
  • Jenovéfa Boková, která hraje Štěpánovu přítelkyni Evu, přiznává, že natáčet postelové scény není moc příjemné. „A do toho to ještě oni (Michal Suchánek a Petr Marek) komentovali, furt se u toho zasekávali, takže to bylo fakt nepříjemný, že jsme to museli jet víckrát, než by bylo normálně nutný.”
  • Michal Suchánek a Petr Marek se během natáčení často vzájemně „odbourávali” – smáli se ve chvílích, kdy neměli, a kazili tím scény.

Postavy:

Štěpán Havlíček (Václav Marhold)

Divný a infantilní kluk má něco přes dvacet a chová se trochu jako idiot. Chce to, co každý v jeho věku: holku, víc sexu a míň trapných situací.

Václav Marhold

Český herec se narodil se v roce 1993. Zahrál si v seriálech Život je hra, Specialisté, Já, Mattoni, Dáma a král, Svět pod hlavou nebo ve filmech Hořící keř a Svatá čtveřice. Věnuje se různým divadelním projektům. Vystudoval herectví na pražské konzervatoři.

Martin Otruba (Michal Suchánek)

Pohotový sportovní komentátor neustále sleduje a hodnotí Štěpánův život, jako by to byla hra.

Michal Suchánek

Český herec, moderátor, bavič, scenárista a režisér se narodil 29. července 1965 v Jičíně. Zahrál si ve filmech Staříci, Vybíjená, Sněženky a machři, Sněženky a machři po 25 letech, Byl jednou jeden polda, Tankový prapor, v seriálech Krejzovi, Lajna, Život je hra, Ohnivý kuře, Bylo nás pět, Území bílých králů nebo v zábavním pořadu Tele Tele. Herectví se věnuje už od dětství. Když mu byly čtyři roky, objevil se na titulní straně časopisu Vlasta. Díky této fotografii si ho režisér Antonín Moskalyk vybral do filmu Pozdní léto. Vystudoval hudebně-dramatické oddělení Státní konzervatoře v Praze. Je fanouškem hokejového klubu HC Slavia Praha. Jeho manželkou je tanečnice a choreografka Renata Suchánková, se kterou má dvě děti.

Daniel Novotný (Petr Marek)

Druhý sportovní komentátor neustále sleduje a hodnotí Štěpánův život, jako by to byla hra. V nečekaných chvílích používá i terminologii ze sportovního rybářství.

Petr Marek

Český hudebník, skladatel, herec, scenárista a režisér se narodil 5. února 1974 v Prostějově. Je známý jako frontman hudební skupiny Midi lidi. Zahrál si ve filmech Karel, já a ty, Podsvětí, Nic proti ničemu, Láska shora nebo v seriálech Život je hra a Bohéma. Věnuje se různým divadelním projektům. Vystudoval filmovou vědu na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Učí na FAMU.

Eva Horázná (Jenovéfa Boková)

Sympatická mladá dívka se seznamuje se Štěpánem v nečekané situaci. Zpočátku se jí zdá legrační a zajímavý tím, jak je divný. Postupně začíná přemýšlet, jestli by jí nebylo lépe bez něj.

Jenovéfa Boková

Česká herečka se narodila 11. května 1992 v Praze. Zahrála si ve filmech Havel, Ženy v běhu, Rodinný film, Revival, Občanský průkaz nebo v seriálech Život je hra a Já, Mattoni. Za roli v dramatu Chvilky získala Českého lva pro nejlepší herečku v hlavní roli. Její sestrou je herečka Kristýna Boková. Vystudovala hru na housle na Hudebním gymnáziu Jana Nerudy v Praze. Hraje v kapele Wunder Bar Band.

Český komediální seriál Život je hra můžete na Prima COOL sledovat od 13. dubna. Každé pondělí ve 20.15 poběží dva díly za sebou.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný