10. července 2018 13:26

4 nejlepší fandovské teorie o Živých mrtvých: Jde o pokračování Perníkového táty?

Tipy, jak seriál skončí!

Živí mrtví jsou s námi již 8 let – a 9. řada je na spadnutí! Ačkoliv to zatím stále nevypadá na finále tohoto postapokalyptického seroše, fanoušci již řadu let spekulují, jak to celé dopadne. Vypíchli jsme čtyři nejzajímavější teorie související nejen s koncem seriálu, ale i s jeho dalšími aspekty! Tedy alespoň tak, jak jsou validní v době před 8. řadou...

04) Perníkový táta a Živí mrtví jsou ve stejném universu

Možná víte, že na Živé mrtvé i Perníkového tátu drží práva kanál AMC. Co když, postuluje teorie, je jeden seriál pokračováním druhého? Teze má jistou oporu v seriálu – Merle byl viděn s modrým methem, jaký vyráběl Walter White, Daryl později popsal jeho dealera jako někoho připomínajícího Jesseho Pinkmana. Tím však také končíme.

Tentokrát však musíme teorii tak trochu vyvrátit – podobná pomrknutí napříč seriály, které se natáčejí pro jeden kanál, jsou v zásadě normální, a neznamenají nutně přítomnost skutečného crossoveru.

Ano, bylo by zajímavé, kdyby Walter White omylem vytvořil zombie virus – dodávalo by to jeho příběhu daleko větší význam. Zas takové monstrum z něj ale dělat nemusíme!

03) Rickovi se vše jen zdá

Jak jinak zakončit seriál způsobem, který lidem uvízne v paměti? Co třeba tím... že byl i on sám celý byl jenom v paměti! Možná si pamatujete, že Živí mrtví začínají postřelením Ricka při zcela náhodném zadržení podezřelého – Rick většinu zombie apokalypsy „prospí“, a teprve když se dostane o týdny později ze špitálu, příběh doopravdy začíná.

Co když ale – tvrdí teorie – se Rick nikdy ze špitálu nedostal? Co když tam stále leží a jenom si veškeré dění o zombících vysnil? Koneckonců, nemrtví nejsou zrovna koherentní s fyzikálními zákony – jinak by se dávno rozpadli (nebo nevstali z hrobů…). Rick si tak může vše vysnít, a povaha jeho snu, dost možná posledního před smrtí v nemocnici, se prý vyjeví v posledním díle.

Nejspíše by pak internet trochu hořel zděšením, ale nebylo by to úplně poprvé, co je tento zvrat použit – například jeden nebudeme-ho-spoilerovat kinofilm použil tento zvrat dokonce teprve před měsícem!

02) Děti jsou imunní

Další teorie vychází z možnosti, že jsou děti narozené až po vypuknutí infekce ve skutečnosti imunní – takže je neinfikuje ani kousnutí zombíků, ani se po vlastní smrti neprobudí do nového antiživota. V komiksu je sice tato teze vyvrácena, ale seriál přece nenásleduje komiks úplně přesně…

Na první pohled se to zdá být příliš optimistické, a tak pro Živé mrtvé poněkud nereálné. Ale počkejte ještě okamžik! Fanoušek totiž rovněž postuloval, že by vše vyšlo najevo na úplném konci seriálu poté, co tragicky zemře Rickova dcera Judith (ještě lépe třeba poté, co ji Rick sám zabije, aby se nestala zombíkem!), ale vzdor nepoškozené hlavě se z ní chodec přesto nestane.

A to by (vzdor optimistickým implikacím) byl psychoteror, jak se sluší a patří!

01) Vše vypráví starý Carl

Poslední oblíbená hypotéza zase tvrdí, že celý seriál skončí střihem na starého Carla, který vypráví ostatním, jak přežil – potažmo, že vše skončí Rickovou smrtí a teprve poté se odhalí, že je Carl vypravěčem. Dávalo by to smysl – Živí mrtví už několikrát ukázali, že jsou na Carla značně fixovaní.

Teze je navíc velmi podobná identické teorii ze Hry o trůny, kde je za vypravěče starý Sam – a která již v seriálu byla de facto potvrzena. Možná, že tak má svou šanci i starý Carl. Také bychom ale vše mohli připodobnit ke konci Jak jsem potkal vaši matku.

A to právě smrdí potenciálně černočerným finále. Koneckonců, flashforward 40 či 50 let do budoucnosti by mohl vše zakončit na tak depresivní notě, že by šli diváci automaticky skákat z mostu!

Živí mrtví běží na Prima COOL každou neděli po jedenácté večer.

Sledujte COOL na Instagramu a přidejte se do nových facebookových skupin COOL PROGRAM, COOL KINO a COOL VÝTLEM!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný