21. listopadu 2022 16:00

Šokující finále Živých mrtvých: Vrátila se i největší hvězda, fanoušci jásají

Po dlouhých dvanácti letech a jedenácti sezonách se uzavřel seriál Živí mrtví. A finální epizoda si na svůj závěr přichystala hodně milé překvapení.

ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY Z ÚPLNÉHO KONCE ŽIVÝCH MRTVÝCH

Všechno mohlo skončit scénou, jak Daryl Dixon (Norman Reedus) odjíždí na své motorce do západu slunce... a nikdo by se nezlobil. Jenže Živí mrtví ve svých posledních chvílích na obrazovce nabídli silnější kávu, jíž byl návrat dvou zásadních postav – Ricka Grimese (Andrew Lincoln) a Michonne (Danai Gurira).

Rick a Michonne se neukážou společně, ale ve vzájemně propojených scénách, kdy jsou v jiném čase na jiném místě, ale oba je spojuje zápis v deníku, který Michonne předčítá: „Vím, že tam někde je. Ne jen jako součást nás samotných, ale že je opravdu naživu. Najdu ho, protože vím, že on se snaží najít nás.“

Vidíme taky, jak Michonne oděná v efektní samurajské zbroji připraví o hlavu jednoho nemrtvého a pak se vydá vstříc jejich ohromné armádě. K Rickovi se zase blíží helikoptéra CRM a z jejího tlampače se ozývá výzva: „Ricku, je to tak, jak ti řekla. Pro živé není úniku.“

Plán na návrat Ricka a Michonne byl v hlavách tvůrců od začátku. „Hned v prvním návrhu zakončení seriálu jsem zdůraznila, že nebude působit úplně, pokud nebudou Rick a Michonne zpět. Prostě že jen s nimi to bude ideální verze,“ popsala pro Entertainment Weekly showrunnerka seriálu Angela Kang.

Nebude to naposledy, kdy uvidíme Michonne a Ricka, protože byl už dříve oznámen jejich samostatný spin-off seriál, který by měl začít v roce 2023. Prvních šest dílů prý bude mít otevřené dveře pro další pokračování, jež by mělo nabídnout „epickou love story dvou postav změněných neúprosným světem“.

Zdroj: Entertainment Weekly

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný