26. října 2020 00:03

7 věcí, které potřebujete vědět o 9. sérii Živých mrtvých

Mladí a nemrtví jsou zpět. Co vás čeká v dalších epizodách Živých mrtvých?

V úterý večer se na COOL premiérově prokouše 9. série Živých mrtvých. Otěže seroše převzala do rukou nová producentka a spolu s tím se můžete těšit na celou plejádu změn. Ačkoliv navazujeme na vítězství Rickovy aliance proti Neganovi, rozhodně lze říct, že je devítka velmi osudová – a to z vícera důvodů! Přečtěte si náš mírně spoileroidní přehled toho nejzajímavějšího, co vás čeká, a pokud si už nepamatujete, kde příběh skončil v 8. sérii, zamiřte do naší rekapitulace.

07) Jak je už tradicí, i 9. série adaptuje původní komiksovou předlohu – tentokrát sešity #127–144. Jejím hlavním gró je idea, zdali můžou někdejší spojenci přežít – krom jejich vlastních problémů je totiž na obzoru nová tajemná frakce Šeptačů.

06) Ještě významnější je ale zřejmě skutečnost, že v 9. sérii končí v hlavní roli Andrew Lincoln alias Rick Grimes! Postava ze seriálu oficiálně odchází, neřekneme ale, zdali to pro Ricka znamená konečnou anebo se v budoucnu může ještě vrátit.

05) Kromě Ricka bude limitována i role Maggie (Lauren Cohan), to však jen kvůli natáčecímu rozvrhu – prozradíme rovněž, že se Maggie po čase v seriálu zase objeví. Vrací se naopak Daryl, jehož nejspíš čeká ještě významnější role nežli doposud – tím spíš, že začíná po Neganově pádu jako hlavní taťka Šmoula v Sanctuary.

04) Motivem 9. série bude to, jak vládnout rozkmotřené skvadře přeživších osad – ale podíváme se i na trosky starého světa. V jedné z epizod se parta vydá do trosek Washingtonu D.C., aby přilepšila svým chřadnoucím polím o technologie, které jsou k dostání jen v někdejších muzeích. Mrkneme se tedy i na trochu širší obrázek světa Živých mrtvých.

03) Po lehčí stagnaci si 9. série Živých mrtvých opět vysloužila velmi pozitivní ohlasy – a za většinu z nich vděčí nové „šéfce seriálu“ Angele Kang. Ta měla zkušenosti například ze seriálu Chirurgové, ale žádné obavy – pod scénáři Živých mrtvých je podepsaná už od 2. série a navíc se účastnila i tvorby jiného postapo seroše Day One. Ten se sice nikdy neodvysílal, ale rozhodně nelze říct, že by Angela v žánru byla nějakým nováčkem.

02) Novou hrozbou 9. série budou již zmínění Šeptači, což je kult lidských přeživších, kteří nosí kůži chodců a skrývají se v jejich hejnech. Aby se tu neprozradili, pouze šeptají – a to značí jak skutečnost, že bude tahle parta zcela novým typem hrozby, tak i to, že máme o noční můry postaráno.

01) Rovněž můžeme prozradit, že na 9. sérii navazuje 10. série a připravuje se i finální 11. série. Živí mrtví tak ani zdaleka nekončí, naopak se teprve začínají rozjíždět do pořádně výživného finále.

Premiérová 9. série Živých mrtvých začíná na Prima COOL v úterý 27. října ve 22:30.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný