26. října 2020 00:02

Příprava na 9. sérii Živých mrtvých: Co se stalo minule?

V předchozích dílech Živých mrtvých jste viděli...

V úterý večer bude mít na COOLu českou premiéru 9. série Živých mrtvých. Nové díly přicházejí s novými výzvami v podobě hrozby Šeptačů – ale co se vlastně stalo před nimi? Protože víme, že je vaše paměť občas děravá jak chodec po pěti letech od pandemie, sesumírovali jsme jak dění řady předešlé, tak i (s MÍRNÝMI SPOILERY) rovnou nakousli, na co se můžete těšit v devítce.

Tohle je (byla) válka

Celá 8. série se nese v duchu jediné věci – kompletní a totální války Ricka proti Neganovi! Ačkoliv Rickova parta s Neganovými Spasiteli vede půtky již od 6. série, po krátkém období klidu v sedmičce se mezi jednotlivými osadami rozhoří válka jak ze Západozemí.

Rick vede nekompromisní konflikt se Spasiteli přesně v duchu dobrého zápasu sumo – jak se říká, jednou jsi dole a jednou nahoře. Okolní osady a skupinky přeživších si však také musejí vybrat svou stranu a věru jim to příliš nejde. Mnozí v průběhu osmičky vymění kabát hned několikrát...

Válka si samozřejmě žádá i své oběti, a tou nepřekvapivější je v osmičce Rickův synátor Carl. Ano, ten Carl, kolem něhož dlouhá léta kroužila teorie, že děj seriálu vypráví právě on, to během jedné z nekonečných bitev 8. série definitivně zabalil. Čest jeho jednooké památce!

Carlova oběť (a pro chodce taky oběd) však nebyla marná. Ačkoliv se Rickova armáda ve finále série na bitevním poli setkává s armádou Negana, Carlovým posledním poselstvím byla výzva ke smíru.

Ačkoliv tak Rickova parta – i díky sabotáži zbraní Spasitelů – nakonec vítězí, životy Spasitelů i Negana jsou ušetřeny. A skoro se zdá, že všichni budou žít pospolu v míru, dokud je nesmrt nerozdělí.

Splněné sny jsou noční můry

Jenže vítězství nad Neganem bylo tím, co všechny spojovalo – a po jeho porážce tak mnozí ztratili motivaci táhnout za jeden provaz. Navíc i to, jak Rick Negana porazil, polarizuje emoce.

Maggie, která si stojí za tím, že měl být Negan popraven a nikoliv udržován naživu, tak začíná spolu s Darylem (možná?) kout pikle. Což může vzhledem k tomu, že je 9. série poslední pro Rickova představitele Andrewa Lincolna, znamenat leccos…

Pak jsou tu zcela nové problémy mírového života – třeba snaha znovu vybudovat společnost, průmysl a zemědělství. To asi nemusí znít tak poutavě jako příběh o VÁLCE. Nutnost popasovat se s málo úrodnou půdou Hilltopu ale například vybičuje Rickovu partu k vzrušující misi do trosek Washingtonu D.C., kde se snaží získat předapokalyptickou technologii, která by jim pomohla.

A nakonec, protože jsme ve fiktivním příběhu, který musí nějak táhnout diváky, nebude nouze ani o novou hrozbu. Po válce s Neganem je jasné, že by nová podobná osada, která se zjeví za kopečkem, byla opakováním téhož. A tak se v průběhu série na obzoru objeví hrozba jiného druhu. Nejprve to vypadá skoro na inteligentnější chodce. Poté se však ukáže, že jsou takzvaní Šeptači také přeživší, ale pokrytí masem nemrtvých…

Jak se s tím vším naše parta popere, zjistíte již brzy! Česká premiéra 9. řady Živých mrtvých vás na Prima COOL čeká v úterý 27. října ve 22:30.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný