17. září 2018 19:25

4 věci, které potřebujete vědět o 8. sérii Živých mrtvých

Počátek konce začíná v neděli. 

Chodci už zase klepou na naše brány – v neděli ve 23.45 totiž na Prima COOL začíná první díl premiérové 8. řady Živých mrtvých. V epizodě jménem Milosrdenství samozřejmě eskaluje konflikt s Neganem, což si vyžádá spoustu obětí. Tím však pozoruhodné zajímavosti o 8. řadě jenom začínají – doplňte si vše, na co je záhodno se připravit!

04) Je tu válka!

Negan stále odmítá zaklepat bačkorama a celá 8. řada se svými 16 epizodami se tak ponese v duchu spřádání piklů Ricka proti Neganovi... a Negana proti Rickovi! Alexandria, Hilltop i Království, trojice hlavních osad, se bude muset chtě nechtě spolčit, pokud se chtějí zbavit Neganova dosahu. A nebude to znamenat jenom prostinkou válku v poli, ačkoliv na akci také dojde po čertech často.

Naopak, důležitější bude udržet nesnadné spojenectví i vlastní zdravý rozum! Rozkol mezi páteřními postavami nastane i kvůli tomu, jak přesně bude třeba s Neganem vlastně naložit, jaké taktiky budou povolené a jaké už jsou přes čáru. Po řadě minulých sezon, kdy tvořily největší problém trable s nemrtvými, zkrátka nová sezona rozjede nefalšovanou "Hru o trůny" v postapokalypse a přinese finále, jež kvůli Rickovu rozhodnutí, jak to vidí s Neganovou budoucností, opět polarizuje fanoušky!

03) Změny na šachovnici

Krom ústřední zápletky je však 8. řada i zajímavým testamentem dlouhověkosti Živých mrtvých. Během jejího natáčení přišla na řadu stá epizody celého seriálu (!), ne všechny informace z placu ale měly povzbudivý charakter. Například v červenci 2017 došlo na zastavení natáčení poté, co během jedné z rizikových scén zemřel kaskadér John Bernecker – zabil ho neplánovaný pád z výšky na betonovou zem.

Krom toho je 8. řada i pozoruhodnou přestupní stanicí na cestě k budoucnosti Živých mrtvých. Těžko říct, jak dlouho sami Živí mrtví zůstanou ve vysílání, díky existenci spin-offu Živí mrtví: Počátek konce však existuje slušná šance, že by jejich pochodeň mohli převzít právě jeho tváře. Na něco takového možná již dochází – Levvie James, tedy představitel Morgana Jonese, totiž během 8. řady "přestoupil" právě do druhého seriálu!

02) Návrat starých tváří...

Vzhledem ke spoustě důležitých postav není překvapivé, že řada původně epizodních tváří v 8. řadě povýšila na pravidelný úkaz. Jedná se třeba o Katelyn Nacon, Kharyho Paytona, Stevena Ogga či Pollyannu McIntosh. Několik dalších herců naopak ze seriálu vystoupilo, ale jejich zmínění by bylo nejspíše SPOILEREM, takže se mu budeme věnovat níže.

Zřejmě nejpozoruhodnějším návratem je výskyt Moralese, tedy přeživšího z naprostého počátku 1. řady Živých mrtvých, kde se nám panáček představil jako zmatený cápek se svou rodinou. Od té doby jsme ho neviděli, ale hle, na úvod 8. řady se Morales obloukem vrací jako člen Neganovy armády. Co vše se mu mezitím stalo a jak tragicky to s jeho postavou dopadne, si však musíte zjistit sami!

01) ... a odchod starých tváří

Ne, nebudeme tu spoilerovat, kdo v 8. řadě umře, na to bohužel máme spoustu internetových trollů, kterým přijde zábavné lidem kazit nečekané zvraty. Můžeme ale krypticky prozradit, že se v premiérových dílech odehraje (minimálně...) jedno zásadní úmrtí, které razantně zamává celým seriálem.

Epický duel Ricka a Negana je už takhle dost vypjatou záležitostí. Mnoho událostí z 8. řady ho pak udělá ještě napínavějším, drsnějším a vlastně nevypočitatelnějším. Ve zkratce to znamená, že vás možná překvapí, kam až budou tihle dva schopní zajít. A ať už to celé dopadne jakkoliv, můžete si být jistí, že to zásadně ovlivní i nadcházející řadu s číslovkou devět...

Premiéroví Živí mrtví začínají na Prima COOL v neděli ve 23.45.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný