18. září 2018 17:39

Příprava na 8. sérii Živých mrtvých: Co se stalo minule?

V předchozích dílech Živých mrtvých jste viděli...

Premiéra 8. řady Živých mrtvých se blíží stejně nezadržitelně jako hory nemrtvých – její první díl s názvem Milosrdenství vás na Prima COOL čeká již v neděli ve 23.45. Rozjíždí se jím příběh trvající celou sezonu, který se ponese ve znamení totální války Rickovy party proti Neganovi! A konflikt bude pochopitelně stát krk spoustu postav. To ale není v Živých mrtvých žádnou novinkou – připomeňte si proto, proč má Rick na Negana pifku, a s kým vším jsme se vlastně rozloučili v uplynulé řadě.

Šestnáctka epizod loňské 7. řady začala dlouho očekávaným odhalením, kterou z páteřních postav Živých mrtvých Negan popravil na konci 6. řady. V milovaném i nenáviděném cliffhangeru Negan s tváří Jeffreyho Deana Morgana (Komediant z Watchmenů a starej Winchester z Lovců duchů) totiž zabil někoho – ale jelikož byla scéna natočena z pohledu mláceného nešťastníka, nebylo jasné koho!

První díl po měsících spekulací vyjevil, že oběť nebyla jedna, ale rovnou dvě – nejprve Negan ubil k smrti Abrahama, ale poté jako tečku za svým požadavkem poslušnosti i Glenna, jednoho z nejstarších veteránů Živých mrtvých. S takovým uvedením Negana bylo jasné, že na odpuštění nebude prostor a že může ústřední konflikt jenom eskalovat!

Zatímco většina Rickových nešťastníků setrvávala v zajetí (a mučení) Neganem, Carol a Morgan tomuto osudu unikli. Skrze ně začalo vykreslování dalších osad přeživších, které sehrají ve válce s Neganem roli především v 8. řadě. Hned na úvod dva uprchlíci narazili na komunitu jménem Království, kde se seznámili s místním vůdce Ezekielem. Stejně jako jiná již dříve znává osada Hilltop je i Království de facto državou Negana. Než tak bude možné vrátit úder, musí včas dojít na menší revolučičku...

Rick a spol. dojdou v zajetí skoro na zlomení své vůle a tak či onak se musejí alespoň na oko Neganovu impériu podřídit. Potají však plánují postupnou vzpouru a vyjednávají s dalšími osadami o vytvoření aliance proti Neganovi. K tomu je tu Carl, který plánuje Negana zavraždit, stejně jako jeho konkubíny – žádný z plánů samozřejmě nevyjde, ale neslavné konce atentátů obvykle slouží jako ilustrace toho, proč by si Negan zakopání šest stop pod zem rozhodně zasloužil!

Teprve na konci řady dojde na ultimátní střetnutí, když Negan dorazí do Alexandrie, Rickovy současné domoviny, a ukáže se, že jedna ze stran, která Rickovu povstání vyslovila věrnost, jej zradila! Už už to skoro vypadá, že na krchov poputují naši hrdinové, když v tom skoro jako v Pánovi prstenů dorazí posily z Hilltopu a Království, které si nakonec přece jenom vybraly Rickovu stranu sporu.

Negan a jeho spojenci jsou tak donuceni se stáhnout – a lízat si rány. Tuhle bitvu Rick a jeho strana vyhrála, skutečná válka proti Neganovi tím ale teprve začíná...

Jak to celé dopadne, se tak dozvíte až v 8. řadě Živých mrtvých, která na Prima COOL startuje už v neděli ve 23.45.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný