21. března 2022 00:03

Příprava na 10. sérii Živých mrtvých: Co se stalo minule?

V předchozích dílech Živých mrtvých jste viděli...

V úterý večer na COOL dorazí premiérová 10. série Živých mrtvých. Rickova parta je s námi už tak dlouho, že v ní už není ani sám Rick – oživte si proto raději paměť a připomeňte si před novou ofenzivou chodců, co vše se událo v 9. sérii.

Klid před bouří

Navzdory tomu, že jsou Živí mrtví v éteru už víc jak dekádu, rozhodně neztrácejí dech. Naopak v 9. sérii získali novou energii s příchodem čerstvé hlavní producentky seriálu, která podle fanoušků i kritiků vlila seroši krev do žil. Děj 9. série tak začal po konfliktech se Spasiteli z předešlých sérií skoro až šokantně poklidně. Byl to ale jen klid před bouří...

Konflikt skončil a život v Hilltopu, Alexandrii a přilehlém okolí se vrátil do normálu. Semo tamo se sice objevují třenice, spíše než vzájemné vraždění ale mezi postavami probíhá politikaření a jemná osobnější dramata. Pravda, hned v prvním díle Maggie oběsí jednoho z jejích agresivnějších odpůrců, ale vůči běžným problémům ve světě Živých mrtvých začíná 9. série skoro až pacifisticky.

Nemělo tomu tak ale být navěky. V první řadě znamenala 9. série konec pro Ricka Grimese – hlavního hrdinu seriálu již od jeho prvopočátku. Rick položil život, aby zachránil své přátele před houfem chodců... anebo taky možná ne! Jeho přesný osud zůstává – minimálně z pohledu hlavních hrdinů – stále neznámý a ve vzduchu visí i potenciální návrat někdy v budoucnu.

Krom toho se ale začala na obzoru objevovat i nová hrozba – někteří z chodců jako by spolu komunikovali. Nebyl to však příznak jejich nových schopností, ale něčeho mnohem zlověstnějšího.

Šeptači přicházejí

Tajemní „mluvící“ chodci se ukázali být novou skupinou lidí, která nosí masky vytvořené z kůže chodců, aby se tak dovedli skrýt přímo v jejich řadách. Dostali přezdívku Šeptači alias Whisperers a boj s nimi se stal hlavním předmětem nejen 9., ale i navazující 10. série.

Oproti válce s Neganovými Spasiteli jsou Šeptači jakoby rozkročeni mezi světem živých a světem neživých. Jde sice o běžné lidi schopné využívat zbraně a svolné i ke komunikaci se skupinou Maggie, Daryla, Carol a dalších – ale jejich způsob života je daleko primitivnější a podobnější spíše tlupě zvířat než čemukoliv, co znal svět před příchodem apokalypsy.

Situace je o to složitější, že s vlastním plánem, jak Šeptačů využít, přichází i Negan. Ten sice začal 9. sérii za mřížemi, ale nakonec se z vězení dostane – a není jasné, zdali se bude s Šeptači chtít spojit, využít je, anebo se naopak postaví na stranu našich hrdinů v boji proti nim.

V 10. sérii tak po řadě náznaků a prvních oťukávání přichází čas pro nový druh války, která bude vyžadovat nové oběti. Jak se s tím vypořádají naši matadoři? Zjistěte to již brzy na vlastní oči!

Premiérová 10. série Živých mrtvých začíná na Prima COOL 22. října ve 22:30 a poběží v podobném čase vždy od pondělí do středy.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný