2. února 2023 12:00

Kolik sérií bude mít Zaklínač? Chystá se razantní zkrácení původních plánů

Seriálový Zaklínač zřejmě výrazným způsobem upraví svou pouť. Kolik sérií se hodí do koše?

Seriálové zpracování Zaklínače na tom není zrovna nejlépe. Druhá série byla přijata výrazně hůře než ta první a nedávný spin-off Pokrevní pouto byl jednoduše propadákem. Představitel hlavní role Henry Cavill navíc oznámil, že už natočená třetí série bude jeho poslední. Za vším stojí neshody s tvůrčím týmem, který se k postavě Geralta i celému fantasy světu chová dost neuctivě.

Naštěstí se brzy podařilo najít hereckou náhradu v podobě Liama Hemswortha (Hunger Games), začalo se však hovořit o tom, že čtvrtá a (finální) pátá série budou z úsporných důvodů natočeny dohromady. Podle informací zpravodaje Redanian Intelligence však nyní není jisté, zde seriál neskončí ještě rychleji, což by pro Hemswortha znamenalo, že by byl Geraltem na jedinou čtvrtou sezonu.

Seriálový Zaklínač s sebou nese značné náklady, jen první série údajně vyšla na 80 milionů dolarů. Je tedy jasné, že ho producenti budou chtít udržet co nejdéle. Čtvrtá a pátá sezona se momentálně stále píší a budou se chystat až do léta 2023, kdy vyjde ta třetí, jejíž úspěch a přijetí rozhodnou, zda dvě série nakonec nebudou zkráceny na jedinou.

Připomeňme, že se už brzy začne natáčet další spin-off, který se bude věnovat zbojnické bandě s názvem Potkani řádící v nilfgaardské provincii Geso. Vzhledem k tomu, že se samotný Zaklínač dožije možná jen čtyř, ale maximálně pěti sérií, ale budoucnost Kontinentu není dvakrát růžová.

Zdroj: Redanian Intelligence

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný