15. srpna 2022 16:15

Velké problémy u Zaklínače: Třetina nového seriálu letěla do koše

Nový seriál ze světa Zaklínače se potýká s nevídanými problémy. Jak přesně se musí překopat?

Prequel seriálového Zaklínače s názvem Zaklínač: Pokrevní pouto čekají razantní změny. Z prvních uzavřených projekcí si totiž tvůrci odnesli pořádnou dávku kritiky a úkol zkrátit ho z šesti na čtyři epizody a přetočit takovým způsobem, aby byl důležitější částí děje potulný bard Marigold (Joey Batey).

V případě seriálu jde přitom už o druhé dotáčky od července 2021, kdy oficiálně padla poslední klapka. Jedno kolo dotáček je u obdobných produkcí celkem běžné, druhé už je však varovným znamením.

Seriál vypráví o událostech 1 200 let před narozením Geralta z Rivie (Henry Cavill). Zabývá se zlomovou Konjunkcí sfér a taky vznikem úplně prvního Zaklínače. Geraltův současník Marigold by měl v příběhu plnit roli vypravěče – bude tvrdit, že ví, jak se tehdy vše odehrálo, ale přeruší ho neznámý elf, který se bude snažit vše uvést na pravou míru.

Samotný prequel přitom začne u válečnice Éile (Sophia Brown), která opustí svůj klan i původní poslání ochránkyně královny, aby mohla zpívat a toulat se světem. Přidá se k ní bojovník Fjall (Laurence O’Fuarain) a taky elfka Scian (Michelle Yeoh) pátrající po ukradeném posvátném meči. Jak přesně budou jejich osudy souviset s Konjunkcí sfér však není zřejmé, protože událost nikdy podrobně nerozepsal ani autor celého světa, spisovatel Andrzej Sapkowski.

Začátek a konec Pokrevního pouta se zřejmě moc nezmění, jelikož je u těchto dílů jako režisér uveden i showrunner celého seriálu Declan de Barra (Iron Fist, Zaklínač). Zkracování a přetáčky postihly zejména celou prostřední část. Druhá epizoda je nově připsána dvojici Alex Meenehan a Aaron Stewart-Ahn, trojka pak tandemu Tania Lotia a Kiersten Van Horne.

Problém měl být především ve spojitosti děje a jeho napojení na Geraltovu současnost. Za zmínku pak možná stojí i to, že měla s plynulostí a smysluplností vyprávění velké problémy už druhá série hlavního Zaklínače. V té totiž měla řada diváků problém vyznat se v množství postav, jejich vzájemných vztahů a motivací. Snad tedy Pokrevní pouto po dvou sadách přetáček nedopadne stejně.

Zdroj: Collider

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný