3. listopadu 2022 16:15

Proč Henry Cavill skončil jako Zaklínač? Zákulisní informace odhalují, co se dělo na place

Pro lidi z produkce nebyl odchod Henryho Cavilla ze seriálu Zaklínač žádným překvapením. Co přesně se stalo?

Henry Cavill nedávno oznámil svůj odchod ze seriálové adaptace Zaklínače, v hlavní roli Geralta z Rivie ho k nelibosti mnohých fanoušků nahradí Liam Hemsworth (Hunger Games). Hned po oznámení se rozjel kolotoč spekulací, co vlastně za Cavillovým odchodem stojí, protože by jistě zvládl skloubit své seriálové působení s nedávno ohlášeným návratem do své nejslavnější role Supermana.

Server Redanian Intelligence teď přišel se zajímavým vhledem. Už během léta roku 2021 se k němu totiž donesla informace, že se uvažuje o přeobsazení hlavní role. Cavill totiž měl během natáčení druhé sezony vážné rozpory s producenty seriálu, které nakonec vedly k tomu, že se odmítali vídat tváří v tvář.

Cavill měl opakovaně vyjadřovat rozčarování z toho, jak se seriál čím dál víc vzdaluje pojetí a duchu předlohy od Andrzeje Sapkowského, přičemž právě láska ke knihám a herním adaptacím ho k seriálu přivedla.

Svou nespokojenost měl tehdy projevovat i během propagačního turné ke druhé sezoně a producenti už se začali rozhlížet po herci, který by ho mohl nahradit. Proč své rozhodnutí nakonec odložil? Nepřekvapivě za tím byly peníze. Na další sezonu mu totiž byl navýšen honorář na milion dolarů za epizodu. Předtím bral za díl 400 tisíc.

Přesto produkce seriálu dobře věděla, že s Cavillem nemůže do budoucna počítat. Redanian Inteligence tvrdí, že mnoha osobám už musela být dlouho známá skutečnost, že jeho nástupcem bude Hemsworth. Mnoho lidí z produkce ho totiž během natáčení třetí sezony náhle začalo sledovat na sociálních sítích.

Zdroj: Redanian Intelligence

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný